Snowpiercer

Boston Online zvolil Snowpiercer filmem roku 2014

7. prosince 2014 v 21:05 | Veru

Web Variety v sobotu informoval o tom, že Boston Online Film Critics Association zvolili netradiční film Snowpiercer za nejlepší film roku 2014. Jedná se o fantastickou novinku, kterou navíc nelze brát na lehkou váhu. Kupříkladu loni byl asociací zvolen v této kategorii film 12 let v řetězech, který si dokonce odnesl prestižní sošku Oscara. V to, jestli má film natočený mimojiné v ateliérech na pražském Barrandově, můžeme zatím jenom doufat.
Film byl poprvé vpuštěn do kin už v létě 2013, ovšem kvůli velkým roblémům s distribucí se tak stalo pouze v kinech v Jižní Koreji a do Ameriky se podíval až na začátku roku 2014. Režijní počin Bong Joon-ho i přes téměř nulovou propagaci dokázal jenom v U.S.A. vidělat kolem čtyř a půl miliardy dolarů. Celosvětové výdělek se blíží až k 81 miliardám, což už je slušné číslo, navíc měl film rozpočet necelým 40 milionů dolarů. Samozřejmě se film nemůže měřit s blockbusterovými trháky, což by ovšem nebylo na místě, neboť tady jde o mnohem více skrytého potencionálu a hlubšího příběhu - nechme teď dohady, jak moc využitého stranou - než jen hrdina střílející z pistole.
Kritici taky zvolili herečku Tildu Swinton za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Pokud jste film viděli, tak s tímto rozhodnutím musíte souhlasit. Tilda je ve filmu neuvěřitelná, naprosto drtí většinu hereckých kolegů. Chrise v kategorii hlavního herce porazil Brendan Gleeson ve filmu Calvary, což je - podle většiny kritiků - jeho životní role. Takže tady by byla nominace na Oscara na místě.Pokud jste film ještě neměli možnost vidět, na portálu uloz.to najdete hned několik možností v příjemné kvalitě s českými titulky. Přeji příjemnou podívanou.

Chris mluví o práci na Snowpierceru

10. července 2014 v 16:37 | Veru
Objevilo se nové video, kde Chris mluví o práci na filmu Snowpiercer. Můžeme vidět chvilinky ze zákulisí a několik nových záběrů ze samotného filmu. Upřímně o tomhle filmu se mluví docela málo, což mi ale připadá jako škoda, protože mě se líbil. Už jsem to psala několikrát, ale i když zní korejsko - americko - francouzsko - britsko - český film, jako ze špatného vtipu, film není vůbec špatný.

Přestože Chris má při rozhovoru opět "kapitánský" vzhled, není to důkaz toho, že teď nemá zase zpátky vousy, které na něm tolik zbožňuji! Pravdou totiž je, že video vyšlo poslední týden v červnu a já ho nějak nepřidala... Chris je ve videu rozkošný! Líbí se mi, jak při rozhovorech výrazně gestikuluje. Vždycky mne to pobaví. Navíc poslouchat Chrisův hlas je to pravé pro moje ouška.

V jedné chvíli Chris říká, že dle jeho názoru je Tilda Swinton žijící legenda. S tím musím souhlasit, protože v tomhle filmu je absolutně ohromující. Vypadá tam šíleně, ale její postava vás dostane na kolena. Výborný herecký výkon.


Americký trailer konečně na světě

2. června 2014 v 19:49 | Veru

Konečně to vypadá, že všechny problémy s distribucí jsou pryč, neboť tu pro vás mám tolik zdržovaný americký trailer k Snowpierceru. Já už film viděla, ale musím říct, že tohle je porpvé, kdy trailer opravdu chápu. A navíc ukazuje úplně nové záběry, prostě perfektní práce amerických studií. Oproti korejskému na film opravdu naláká!

Navíc to vypadá, že v omezené míře půjde Snowpiercer do amerických kin. A to už 27. června. Omezená míra by mělo znamenat, že se neobjeví ve všech kinech. I tak je to, ale úspěch protože jednu dobu to vypadalo, že film vůbec neuvidíme. A teď už příjemné shlédnutí!


Snowpiercer ke stažení

26. dubna 2014 v 22:15 | Veru

Mám pro vás skvělu novinku! Jeden z Chrisových nejnovějších filmů, Snowpiercer, je už volně ke stažení, dokonce s českými titulky. Můžete se podívat třeba na portálu Uložto.cz, kde najdete hned několik možností kvality. Film je v angličtině, ale pokud by měl někdo zájem o korejštinu, myslím, že se dá dohledat. Já sama už film viděla, zítra začnu pomalu psát recenzi a i když může znít americko-korejsko-britsko-česko-francouzský film dost děsivě, film mě překvapivě bavil. A navíc.. Nebo víte co, to bude v té recenzi. Pokud se pro film někdo rozhodne, přeji příjemnou zábavu!

animace jsem našla ve starém článku, takže bohužel neznám jejich zdroj

Snowpiercer konečně půjde do kin?

27. března 2014 v 19:41 | Veru

Sama tomu ještě úplně nerozumím, ale vypadá to, že by se Snowpiercer mohl konečně dostat i do kin. Důkazem je tento obrázek, který pořídil jeden zahraniční bloger při prohlížení programů kin. Dá se tedy říct, že v Americe se hýbou ledy, ale jak to bude u nás. To si musíme počkat. Zůstaňte naladěni, nejnovější informace už hledám.

Dále si můžete všimnout, že film bude nakonec 125 minut dlouhý a přečíst si oficiální obsah.

zdroj: luvindowney.tumblr.com

Ještě jedna stillska ze Snowpierceru

2. března 2014 v 17:25 | Veru

Dneska pro vás mám ještě jednu novou stills fotky ze Snowpierceru. Tahle patří asi mezi moje neoblíbenější! Líbí se mi ta intenzita v očích Chrise. Pravda je, že on se teda umí změnit. Určitě by mě hned nenapadlo, že je to americký superhrdina hvězd a pruhů nebo super sladký Sexy Harvard z Holky na Hlídání. Opravdu doufám, že se co nejdřív k filmu dostanu, protože mě čím dál více láká.

zdroj: chrisevans.com.br

Snowpiercer v Německu!

10. února 2014 v 19:55 | Veru
Co mi skončily jarní prázdniny a začala škola (navíc Olympiáda) jsem trochu mimo. Takže prosím všechny návštěvníky a affs, omluvte mě, dojdu k vám zítra. Vaše články průběžně pročítám přes telefon, takže se budu snažit všechno okomentovat, protože jsou to vždy skvělé články. :)


Od 6. do 16. února se v Německu koná Berlínký filmový festival, na kterém shlédne porota celkem 20 filmů a Snowpiercer by měl být mezi nimi. Nejlepší film potom získá cenu Zlatého medvěda. Předsedou poroty je americký producent James Schamus. Výsledek bude znám již za deset dní.

Na oficiálních stránkách festivalu bylo vše potvrzeno a Snowpiercer už má svou premiéru (7. a 8.) za sebou. Chris se jí podle posledních informací neúčasnil.

zdroj: oficiální stránky festivalu

Ale Chrisi, takhle se přece k ženě nechováme

2. února 2014 v 16:54 | Veru
Nelekejte se! Mluvím o jedné nové still fotce k Snowpierceru. Jsem ráda, že je něco nového a já nemusím vymýšlet témata na články. Nevím co bych k Vám k ní řekla. Je ve skvělé kvalitě a nebudu Vám sem psát k jaké scéně asi bude, protože už jsem s tím skončila. Sice jenom na nějakou dobu, ale přece. Můžete si ji prohlédnout v galerii.

tumblr_n02rz0YWq91sgq8sxo1_1280.jpg

zdorj: chrisevans.com.br

Další stillsky k Snowpierceru

27. ledna 2014 v 16:18 | Veru

Nevím co se to děje, ale opět jsou tu nové stillsky k Snowpierceru. Tyhle jsou trochu jiné a opět mě víc zmátly. Už se v ději trochu matu. A o to víc se samozřejmě těším na film. Z fotek se mi nejvíce líbí ta laděná do žluta, kterou můžete vidět taky na úvodníku.

Expresso-do-Amanha-1.jpg Expresso-do-Amanha-2.jpg Expresso-do-Amanha-3.jpg Expresso-do-Amanha-5.jpg

zdroj: chrisevans.com.br/gallery

Jihokorejští kritici zvolili Snowpiercer nejlepším sci-fi filmem roku 2013

25. ledna 2014 v 12:46 | Veru
Pro někoho překvapení, pro někoho něco očekávaného. Jihokorejští kritici zvolili ve středu v Press Centru, Soul, Jižní Korea film Snowpiercer nejlepším sci-fi filmem pro rok 2013. Film, pro který byl předlohou francouzký, kreslený román Le Transperceneige zároveň dosáhl během období prvních promítání rekordní účasti.

Příchod na evropská, ale i americká filmová plátna se konečně začíná vyjasňovat. Ukazálo se totiž, že distribuční práva získala společnost Weistein Company. Její ředitel Harvey Weistein odmítá film vypustit, protože údajně jedna cca. 20 minutá scéna je nevyhovující. Podle Weisteina se tato scéna soustředěna na korejské znaky.

Premiéra filmu proběhla loni v létě a alespoň podle dostupných informací, by se měl film do evropských kin dostat letos v dubnu, tedy osm měsíců pro oficiální premiéře. Datum ještě nebylo přesně stanoveno, ale očekává se, že by to mělo být až po premiéře Zimního Vojáka.

Jednou ze zajímavostí filmu je i to, že v krátkém úseku slyšíme češtinu. Navíc se film z části natáčel i v Barrandovských ateliérech.

zdroj: chrisevans.com.br
 
 

Reklama