Rozhovory

Herečka Lindsey McKeon vyzpovídala Chrise

8. června 2015 v 20:43 | Vera
V poslední době patří blogování k velmi módním volnočasovým aktivitám. Psaní lifestylových blogů je už moderní i mezi hollywoodskými celebritami. Kromě Gwyneth Paltrow, Blake Lively k nim patří i herečka Lindsey McKeon, jejíž blog nese podtitul Healty, Sexy, Mindful living. Lindsey a Chris jsou velice blízcí přátelé a tak Chris nadšeně souhlasil, že jí poskytne About Meexkluzivní rozhovor.c

Lindsey o Chrisovi mluví jen v samých superlativech. Popisuje ho tak krásně, že mi nezbývá než její článek přeložit a přepsat vám ho sem. Přeji příjemné letně laděné čtení!


Je mi dnes ctí nechat vás nahlédnout do mysli velmi speciálního hosta. Někoho, kdo byl mimořádně vlivný a inspirativní součástí mé vlastní cesty.

Můžete ho znát jako Captaina Americu, ale pro mě bude Chris Evans vždy neuvěřitelný kamarád s úžasným vzhledem. Chris je typ člověka, který se dívá na život s blažeností, ohromený fungováním a nekonečností vesmíru a neustále unešený krásou přírody. Jeho energie a našení je nakažlivá. Jedna z jeho nepřitažlivějších vlastností spočívá v tom, že při společném hovoru se dostanete i k jinak bolestivým tématům zcela snadno.

Když jsme se poprvé setkali, naše životy byly v podobných stádiích, oba jsme hledali své vnitřní já. Ačkoliv jsme každý měli své vlastní životní cesty, vždycky se nějakým způsobem propojovali. Za všechny ta léta jsme se poznali velmi dobře, což vedlo ke spoustě plnohodnotných konverzací. Všechno to mi pomohl stát se člověkem, který nyní vede skutečné vědomí a hojný život.

Chrisovi jsme položila několik otázek, které vám pomohou nahlédnou do nitra jeho hlavy a možná i srdce. Užijte si to!
Video bylo na oficiálním webu Lindsey McKeon rozděleno podle jednotlivých otázek, bohužel ve formátu abych ho mohla vložit to šlo pouze jako celek. Pokud se ovšem nepletu, Chris každou otázku nejdříve přečte, takže by to neměl být velký problém. Určitě doporučuji video zhlédnout, je sice delší, nicméně stojí za to!

P.S. Držte mi palce. Mám před sebou poslední tři týdny základní školy. Nejen, že to vypadá, že už to celé dodělám, navíc by to nemělo být horší než jedna trojka, což je nejhorší možný scénář. Ještě dám vědět.

Pravda nebo lež?

7. května 2015 v 21:39 | Vera
Chris se během ultronovského šílenství opravdu nezastaví. Důkaz toho je i mnoho rozhovorů, které poskytoval známým webům. Většina rozhovorů se točila kolem Marvelu, vztahů na natáčení Avengers: Age of Ultron, blížícím se Captain America: Civil War, případně vzádelnější Infinity War. A vlastně přesně takový byl i ten pro Esquire. Co byste ostatně od tohoto převážně pánského webu chtěli jiného?

Reportér Matt Patche se s Chrisem sešel při akci Samsung Galaxy Studio v New Yorku. Samsung byl ostatně jedním ze sponzorů filmu, a každý z hlavních herců dostal nejnověší model z rodinky Samsungu. Reportéra zajímalo především to, jak se postava Steva Rogerse, vojáka z druhé světové, který strávil značnou dobu v ledu, na samotném Chrisovi a naopak jak se Chrisova povaha podepsala na Kapitánovi?


Chris a Steve Rogers mají podobný morální postoj: Pravda
,,V to doufám, že mám některé Stevovy vlastnosti v sobě. Kdykoliv pracujete na natáčení delší dobu s nějakou postavou, kousek z ní ve vás prostě zůstane. Někdy je to lepší, jindy naopak. Pikud ve vás zůstane právě kousek Steva, není to ta nejhorší věc. Je to podobně jako když vyrůstáte v přítomnosti otce. Ať mám konflik s kamarádem, přítelkyní nebo v práci, vždycky si říkám: "Jak by se asi zachoval můj otec?" Stejně tak si můžete říct "Jak by se asi zachoval Steve?" Jeho mravní postoje a způsob jakým řeší problémy pochází z nesobeckosti, a to je docela správné místo, kde začít. Nějak to ani nesouvisí s tím, jak byl vychován, je to prostě velmi nesobecký člověk. Nestěžuje si, prostě jen dělá věci tak, jak je třeba."

Když není v pracovním kolotoči, prožívá staré dobré časy: Pravda
,,Jsem hrozně nostalgický. Vím, že by se mělo žít přítomností a nezabírat se minulostí, jinak v ní člověk uvízne. Celé to ovšem pramení z toho, že jsem měl opravdu nádherné dětství a dospívání. Vyrůstal jsem na Star Wars a miloval jsem to."

Technologie ho děsí: Lež
,,Co všechno dnes dělají lidé na mobilních telefonech? Čtou knihy? Nevím. Když například já zůstanu v autě a nemám svůj telefon, jsem jako: "Co teď budu dělat?" Většinou když zůstanu někde v koloně prostě si na telfonu čtu takový ty divný kecy geeků o astronomii. Opravdu mě astronomie zajímá, pořád se tam něco děje."

Thor je na place jeho nejlepší přítel: Pravda
,,Oh, Chris Hemsworth je pro mě momentálně jako bratr. Měli jsme velmi podobnou kariéru, k Marvelu jsme se přidali téměř současně. Oba jsem byli nervózní a nevěděli, jak se k postavám stavět. Bylo příjmené zažít tohle právě s ním. Všechno, co jsme spolu prožili, my hodně dalo. Teď už jen mít někoho, kdo je na tom podobně i mimo."

Momentálně má naplánovaný život až do roku 2019: Pravda
,,Teď jsem zavázán Marvelu, smlouva je podepsaná. Za prá týndů začneme natáčet Captain America: Civil War (jakmile se dostanu přes všechno kolem premiér, chystám velký článek), to bude asi do srpna nebo zaří. Potom mám ještě nějaké menší akce, a pak už si můžu dělat, co budu chtít. Ještě nevím jestli se znovu pustím do něčeho, co souvisí s režijí nebo se budu jenom tak válet. Potom se začne natáčet Avengers: Infinity War, to vychází někdy na podzim a zimu 2016. Natáčení bude asi delší, neboť budeme dělat oba díly současně.


Jenom bych se chtěla rychle pochlubit, že se v neděli pojedu podívat na hokej s Německem. Jen, kdyby mě někdo náhodou zahlédl v televizi. Tedy doufám, že mě nezaberou, ale kdyby ano, snad se na vás budu usmívat.

Chris mluví o rozvoji Kapitánova charakteru i nových hercích na place

1. května 2015 v 19:05 | Vera

Web superherohype.com vyrazil loni v létě na plac film Avengers: Age of Ultron, aby vyzpovídal herce ohledně marvelovského megaprojektu. Chris, který by si mohl užívat chvílí volna po náročném premiérovém maratonu, ale už pilně pracuje a tak si pouze odběhl od své A-party a ještě v kapitánském obleku si s redaktory popovídal. A přestože během odpovídání na otázky ohledně propojení událostí z Captain America: Návrat prvního Avengera a druhých Avengers, byl poněkud zdrženlivý, nepůsobil tak nervózně jako když jsme později přeladili na osobnější notu.

Jak moc se na Kapitánovi podepsaly události z Návratu prvního Avengera do doby než jsme se tu dneska potkali?
Cap.... Avengers jsou teď samostatná skupina, už nad sebou nemají SHIELD, takže je Cap závislý pouze sám na sobě, což nám do jisté míry dává možnost udělat z něj vůdce. Vzhledem k tomu, že už od nikoho nepřijímá rozkazy, nemůže je ani zpochybňovat, ale zároveň mnohem více potřebuje držet s týmem, což přidává do Avengers jistý druh dynamiky. Ono u Marvel filmů je v tomhle těžké ponořit se skutečně do nitra postav. Je to jako když vás povolají do práce. Řešíte své osobní problémy, potom příjdete do Avengers, kde musíte všechno hodit za hlavu a bojovat jako skupina, a potom se vrátíte zpátky ke svým démonům. V Avengers je toho příliš mnoho, než abychom se mohli více zabývat jedinou postavou.

Na konci Návratu prvního Avengera začíná Cap svou vlastní, osobní misi. Uvidíme něco z ní právě v Avengers?
Promiň, to ti nemůžu říct.

Vyvíjela se nějak skupinová dynamika nebo jednotlivé vztahy?
Já nevím, co všechno vám můžu říct. Rád bych vám řekl alespoň o jednom, ale chápejte, že nechci vyzradit příliš mnoho. Znám celý scénář, tak možná později.

Rád bych upozornil, že tenhle rozhovor pozdržíme, takže nám můžete říct všechno?
Vážně? Tak dobře. Každý má svůj vlastní osobní... Scarlet Witch má schopnost se nám dostat do hlavy. Každý z nás se proto setkává s vlastními démony, což vytváří drobné osobní boje, které se můžou přenést na ostatní. Nechceme se do toho příliš ponořit, ale ve filmu to dostane svůj prostor.

Tohle je váš čtvrtý film, kde ztvárňujete roli Kapitána. Je pro vás příjemné ho hrát, a jak jste se vůbec sžil s tím, kdo Kapitán je?
Je to velmi příjmené! Víte, během prvního filmu jsem z té postavy byl vyděšený. Podruhé už jsem měl pouze strach, neboť tam bylo tolik skvělých lidí, že to ani nešlo jinak. A u Návratu prvního Avengera jsem konečně začal mít pocit naplnění, že děláme s postavou nějaké kroky vpřed. Navíc jsem do toho konečně mohl trochu mluvit. Navíc bratři Russo jsou neuvěřitelní, měl jsem velkou radost, že na této části jsem mohl spolupracovat právě s nimi, což ještě podpořilo mé splynutí s chrakterem. V tuto chvíli se tedy v roli cítím opravdu skvěle, jak jsem řekl, bylo velmi náročné nechat Kapitána v Avengers: Age of Ultron více rozvinout. I proto se tolik těším na Captain America: Civil War!

V Návratu prvního Avengera se objevuje zábavný vztah mezi vámi a Scarlett Johansson, který diváci milují. Plánujete ho rozvíjet?
Tvůrci opravdu fantasticky rozvíjí Scarlettin příběh, takže tam dali i tohle, ale toť vše. Nechceme se držet něčeho jenom proto, že to funguje. Je to tam a je to solidní. I tento film začíná určitým druhem spojení mezi námi dvěma, nicméně Scarlett má v tomto filmu vlastní dějovou linku.

Jednotlivý avengeři se vydájí i mezi oběma filmy nebo se pouze znovu sešli k velké akci?
Všichni odvedli dobrou práci. Máte jen velmi omezený čas a je tam toho tolik, co chcete divákovi ukázat, takže jsme do toho od začátku opravdu šlápli. Hned první scéna je prostě "boom". Nechceme se zabývat tím "Ty jsi dělal to?" nebo "Člověče, ty si se posledně choval jako blázen.." Ne, to opravdu ne. Nemůžeme si dovolit ztrácet čas s momenty shledání. Chceme z Avengers dostat co nejvíce společné akce. Vše, co Marvel dělá, je jako tah v šachách. Žádná věta tam není náhodou. Všechno se vypočítá na setiny, aby to do sebe perfektně zapadlo. Někdy na pace zjistím, že se připravuje něco, co jsem sám někdy vypustil z pusy. (smích)

Bylo něco o čem jste mluvil s Jossem Whedonem než jste začali natáčet, abyste se ujistil, že to buď bylo nebo naopak nebylo použito ve filmu?
Co se práce s charakterem týče, hned při první společné práci mi bylo jasné, že Joss je prostě fanboy. On miluje komiksy, takže to nebylo jako mluvit s někým, kdo se snaží odhadnout, co diváci chtějí nebo kdo se snaží tipovat jádra postav. Joss velmi tlačil na druhého Kapitána, chtěl z té postavy vyždímat maximul, hlavně protože v prvním díle to bylo hlavě o jeho síle. V Avengers to, podle mého názoru, stále bylo více o jeho fyzické síle. Nechtěl jsem aby se z něj stal Jasnom Bourne. Musíme se snažit ukázat divákovi pohled na svět jeho očima. A v Návratu prvního Avengera už dělal neuvěřitelné kousky. Nechtěli jsme aby se ta postava posunula jinak než pouze dopředu. I proto jsme velmi diskutovali nad jeho stylem boje. Nechci kritizoval Bruce Leeho, on tu postavu kreslil náramně, ale chtělo to, aby Kapitán bojoval především hlavou. Jasně, on sice dokáže udržet motorku na jedné ruce, ale jeho boj musíte promyslet. Ano, on může přijít a odhodit člověka na druhý konec místnosti, ale to by fungovalo možná dvakrát. Bylo velice těžké vytvořit to tak, aby to splnilo všechny podmínky.

Jak moc Kapitán ovlivnil to, že se Avengers opět sjednotí?
No, ono to není o tom, že by něco hořelo. Celé je to spíše z nouze. SHIELD je pryč, což ovlivnilo všechny, ale jak jsem říkal, nechci prozradit moc, nicméně je tam něco, co se týká každého z nás a donutí nás to pracovat jako tým. A Kapitán je prostěě více než ochoten tým vést. Pochopte, on byl ve válkách, ví, jak by měl tým fungovat a jak ho vést. Nedělá to z arogance nebo pro své ego. Dělá z nutnosti a schopnosti dělat to dobře.

Kdo je váš oblíbený Avenger, mimo vaši postavu?
Kdo je můj oblíbený Avenger? To je tak těžké. Jako člověk, bych si určitě vzal Steva Rogerse. A jako Avenger, no já nevím. Opravdu si myslím, že Thor je v pohodě. Moc se mi libí Iron Man, ale to proto, že se v té roli nemůžu nabažit Roberta. Všechno, co řekne je tak úžasné! Je to opravdu neskutečné ho sledovat při natáčení. Absolutně chápu Boha, proč nechal tohodle chlapa, aby se narodil. Nikdo z nás by tu nebyl, kdyby Downey Jr. nekývl na nabídku prvního Iron Mana. Kdo dál? Mark Ruffalo. Víte, všechno co dělá, je tak zajímavé a jedičné. Je skutečně dobrá volba. Přitom kdybyste se dříve mnoha lidí zeptali, kdo bude hrát Hulka, jen málokoho z nich by napadl právě on. A teď se tam nedovedu představit nikoho jiného. Je perfektní! To je tak těžké, každý je opravdu famózní! Paul Bettany. Vzpomínám si na naše první natáčení s ním. Byl tak úžasný! Prostě ho musíš milovat.

Co přinesli ostatní nováčci?
Musí to být těžké mezi nás přijít, jako když jste nový kluk ve třídě. Děláme tyhle filmy jako skupina a oni příjdou a snaží se do toho nastavené vzorce zapadnout, ale sakra, každý je tak talentovaný a profesionální. Je netuším, co chcete slyšet. Třeba v včera jsem pracoval na scéně s Paulem, Aaronem a Lizzy a bylo to jako ,,Vy jste nebyli v prvních Avengers? Ah, kurva!" Snad se cítí dobře, krásně tam zapadli. Líbila se mi především postava Lizzy, neboť ona má v sobě tolik síly. Nikdy jsem nebyl součástí filmu, kde by všichni tak drželi pospolu a tak si rozuměli a to dokonce i potom, co přidáte v polovině nové lidi. Nemám tušení, jak je možné, že to tak funguje, ale jsem velmi rád, že jsem toho součástí.


Včera jsem se po nějaé době zase stavila na jeden z webů, odkud občas čerpám, ale chvíli jsem tam nebyla a zjistila jsem, že je takové množství nových rozhovorů s Chrisem! Pokusím se na nich zapracovat, ale mám hrozný skuz. Uvidím, co se dá dělat. Všechny jsou tak úžasné a neuvěřitelně čtivé, nemohu vás o ně připravit. K tomu jsem zatoužila po novém designu, už mám nápad na grafika, ale zatím nechci nic prozrazovat.

Entertaiment Tonight navštívil natáčení Avengers

23. března 2015 v 20:33 | Vera
Entertaiment Tonight vyrazil v létě do Londýna na natáčení Avengers: Age of Ultron. Lidi od Marvelu, který drží plac v tajnosti před veškerými médii, souhlasili s natáčením pouze pod podmínkou, že krátké videorozhovory s herci uveřejní až budou venku i trailery. To bylo na vysvětlenou spíše pro ty, kteří by se najednou děsili, že natáčení stále probíhá. Kromě několika málo záběrů samotných prostor natáčení, vás taky čekají oficiální dojmy herců a několik exkluzivních záběrů, která Marvel poskytl pro Entertaiment Tonight. No, myslím, že těch řečí už bylo dost, ona vám to sympatická moderátorka v prvním videu všechno objasní a v druhém vás potom čeká velmi milý rozhovor o otcovství.
Tohle je jeden z těch jednodušších článků, než vypracuji poslední rozhovor, který je zase z těch delších. Doufám, že vás videa potěšila, mě pobavil Robert, který trefně popýchl Chrise Hemswortha. Potom Chris a Mark to docela zabíjí. No, koukněte se sami.

Portréty z PCA 2015

21. února 2015 v 19:32 | Vera
Citím se hrozně, když si uvědomím, že na tyhle fantastické portréty z letošních People's Choice Awards jsem úplně zapomněla. Článek mi jednoduše zapadl mezi rozepsané a až dneska ho konečně vydávám. Pořád bylo něco novějšího a než jsem se nadála je to měsíc, co tam leží. I tak doufám, že si prohlížení fotek užijete. Já osobně jsem z nich měla velikou radost. Chris je na nich celý rozzářený, čemuž se ovšem nelze divit. Chris sám zmínil, že z ceny byl překvapený, což dokazuje i jeho řeč, ve které se mi povedlo napočítat kolem dvanácti ,,Thank you".The 41st Annual People’s Choice Awards Portraits


Mezi námi, včera jsem byla v kině na novém filmu Kingsman: Tajná Služba. Nejen, že jsem se fantasticky bavila a určitě bych vám film doporučila, ale hlavně jsem se tam zamilovala. Do koho? No, přeci do Colina Firtha! Mám pro něj slabost od chvíle, kdy jsem poprvé viděla Lásku Nebeskou - a to už pěkných pár let bude. Ve filmu v roli pravého anglického gentemana působí neuvěřitelně přitažlivě. Asi to bude věkem, dříve jsem zbožňovala hrdiny v unifromě, teď nahodili oblek a přidala nekonečné charisma a úsměv jako v Bridget Jonesové. Jediné co mě drží při smyslech je, že jsem ho ještě neviděla jako pana Darcyho v Pýše a Předsudku! Byla jsem témeř rozhodnutá, že tady s tím seknu, neboť stejně jako jsem se před dvěma lety zamilovala do Chrise, teď jsem se zamilovala do Colina. Dovolíte mi milovat dva neodolatelné muže?

P.S. Na tohle koukám posledních dvacet minut, a jak říká moje kamarádka, slintám u toho.

,,Chci udělat další životní krok"

13. listopadu 2014 v 20:26 | Veru
cef

Chris poskytl krátký rozhovor pro ženský magazín Cosmopolitan, který najdete na britských stáncích už teď v prosincovém čísle. Zítra se vydám do trafiky a prozkoumám jestli rozhovor výjde i v českých číslech. Celý rozhovor jsem tahala z scannu stránky z rozhovorem, co Cosmopolitan zveřejnil, takže to prosím berte trošku s rezervou. Docela jsem u toho zapotila, ale i pobavila. Ono jsem si za to mohla sama, neboť něvěřím internetovým překladačům, takže jsem všechno tahala ze svého malého slovníku. Byla bych tedy moc ráda, kdybyste si alespoň kousek přečetli, neboť jsem se tím docela natrápila. Chris poskytl rozhovor do rubriky Night Date, což znamená, že Cosmo vyzpovídalo Chrise ohledně jeho schůzek a všem, co k tomu nějak patří. Chris je v rozhovoru opravdu milý a roztomilý, hrozně hezky se to čte.

Večerní schůzka! Co si máme podle vás obléct?
"Myslím si, že žena vypadá velice sexy v tílku a teplákových kalhotách nebo šortkách. Příliš mnoho make-upu nebo parfému raději pryč."

Kam byste případně vzal Cosmo na vánoční schůzku?
,,Pojďme se klouzat! A můžeme postavit sněhuláka. Ve sněhu je všechno velice romantické."

A jaký dárek byste nám dal?
"Nikdy nemůžete udělat chybu se šperky nebo parfémem. Koupil bych oblečení, ale to je docela rozikové. Navíc nemám moc dobrý vkus na ženské oblečení."

Jste tváří Gucci Guilty. Co by měl nosit GG muž?
,,On je roztomilý, provokativní a rád riskuje... Jako já? No, rád bych byl takový. Myslím, že každý z nás má v sobě stíny sám sebe a to je to, co nás evokuje."

Co bychom měli koupit vám?
"Bezpečně spoléhejte na Gucci Guilty! Ale já preferuji něco, co sami vytvoříte a ne koupíte. Jsem umělec, takže mám rád na ženách tvořivost."

Kam půjdeme?
,,Pojďme to přesunout ven. Venku je to všechno mnohem zajímavější, než když jenom sedíme naprosti sobě u jídelního stolu. Jedna z mých nejlepších schůzek bylo procházení se po Santa Monica Pier. Šli jsme, mluvily jsme a sledovali přitom západ slunce celou noc."

Byl jste někdy opravdu zklamaný?
,,Ano, na mám maturitním plese v posledním ročníku střední školy. Bylo mi osmnáct a byl jsem zamilovaný. Pozval jsem úžasnou holku a tančili jsme celou noc, nakonec ale odešla odmů spolu se svým bývalým klukem."

Ne! Jaká byla nejlepší rada, co jste kdy dostal ohledně randění?
,,Moje máma mi řekla, že to nejlepší co můžu dát ženám je pozornost. Řekla mi: Poslouchej ji, msíto toho, aby ses na ní snažil udělat dojem. Ona byla vždycky feministka, hodně za něj bojovala a už od dětství mi vštipovala rovnocenost muže a ženy ve vztahu. Naučila mě toho opravdu hodně o ženách."

Chcete se někdy oženit?
,,Rozhodně! Mých dvacet byl čas pro sebepoznávání a trošku experimentování. Teď jsem ale připraven udělat další krok!"

Chcete si vzít herečku?
,,Žiji v Los Angeles a je tu opravdu mnoho hereček. Ale výhledově citím, že tu nechci žít celý život. Chci se přetěhovat do Bostonu, kde jsem vyrůstal. Nechci aby se na mým dětech nějak podepsalo, že mají slavnější rodiče."

Jak vás na schůzce uchvátíme?
,,Nenávidím aroganci, takže se určitě netvařte, že víte všechno na světě. Někdo zajímavě a krásně otevřený mě vždycky inspiruje a okouzlí."

Tři nové video rozhovory z TIFF

10. září 2014 v 21:20 | Veru
I když už dva dny sepisuji rozhovor, dneska už to nezvládnu. Mám tu tři nové video rozhovory z Filmového festivalu v Torontu 2014, které Chris poskytl pro The Wrap a jejich kampaň Drinking with the Star, jejiž hlavním sponzorem je Soda Stream. Bohužel nedovedu odhadnout, kdy byl rozhovor pořízen, protože Chris má vždy ten stejný fantastický černý svetr. Ten měl i na focení nového photoshootu, který je v minulém článku a já doporučuji se na něj podívat. I když se mi moc nezdá, že by se všechno událo v jeden den, ale nikdo neví. Ale zpátky k rozhovorům. Videa jsou tři, hezky rozkouskované. Chris mluví o celém natáčení, všichni se neustále ptají na jeho dojmy z režie, svých kolegách z placu a nějak se jim podařilo zabrousit i do (snad zapomenutých) vod kolem filmu Bulšit.Chris je beznadějný romantik podle Vanity Fair

8. září 2014 v 19:00 | Veru
Mám tu nový video rozhovor pro Vanity Fair. Chris byl Vanity Fair označen jako beznadějný romantik. Pokud máte pár minut určitě si video pusťte a nezapomeňte zvolil HD kvalitu!


,,Není to úplně milostný příběh. Je to o lásce k lásce."

7. září 2014 v 16:01 | Veru
[Rozhovor] Proč Chris Evans se rozhodl režírovat milostný příběh - než půjdeme

Chris se v pátek objevil v Torontu, kde právě probíhá Mezinárodní filmový festival. Jak asi víte, Chris na něm letos vypustí svůj režijní debut Before We Go. I přesto, že premiéra je plánovaná až na pátek 12. září, Chris už je v jednom kole kvůli rozhovorům o filmu nebo Marvelu. Chris poskytl několik rozhovorů a v tomto článku se můžete začíst hned od tří.


VARIETY
"Jako herec jste pouze malý kousek celé skládačky jménem film. Jako režisér jste součástí každého rozhodnutí od začátku až do konce. Pokud se divákovi nebude film líbit, je to pouze vaše chyba. Je to trochu strašidelné."

Chris uvažoval dlouhou dobu o tom, že se stane režisérem a letos se mu to konečně povedlo. Během loňské zimy natočil za devatenáct dnů film na ruční kamery v ulicích New Yorku. "Všichni mi říkali, že nejtěžší bude ta odpovědnost. Líbilo se mi to. Jsem trochu posedlý tím, mít všechno pod kontrolou. Bavil mě vztah, který jsem s lidmi na place měl jako režisér."

Když byl film dotočen začal Chris sestavovat první hrubé obrysy filmu. "Během své vánoční a silvestrovské pauzy jsem si vyzkoušel prvních třicet nebo čtyřicet verzí filmu doma na svém notebooku s pomocí iMovie. A i když je mi opravdu trapné to říct, ta aplikace je vžně užitečná. Zkusil jsem stříhání filmu. Bylo docela snadné se orientovat."

Ukazuje se, že Chris měl již hotový film, když začal ve světě propagovat film Captain America: The Winter Soldier a následné natáčení v Londýně filmu Avengers: Age of Ultron. (Chris dodává, že nejnovější filmu Josse Whedona bude mnohem akčnější než minulý - "Je to zázrak! Marvel se vždycky snaží překonat sám sebe.") Oproti tomu víkendy trávil Chris v Los Angeles, kde pracoval na svém filmu tentokrát už v opravdové střižně.

Chris říká, že by se asi do režie nepoštěl hned, kdyby nebylo filmů Captain America. Díky Marvelu se mu podařilo, vybudovat si ze sebe silnou globální značku, které se zatím prodává. "Krásá Marvel vesmíru je v tom, že vám dá možnost stát se proslulým, ani to nevíte. Dám vám možnost projevit se jako herec. Naopak, když chcete režírovat, musíte se vžít do filmu."

V poslední době se Chris stal trochu posedlý sledováním promo videí k filmu The Winter Soldier. Zároveň trochu doufá, že než opět oblékne unifromu s hvězdou někdo ho zastřelí. A jeho další projekty? "Hledám příležitost být odvážnější. Chci se jenom ujistit, že budu dělat něco v čem budu cítit nadšení a bude mě to bavit!"


Rozhovor s Chrisem si můžete pustit na krátkém videu, které Variety poskytlo. Spolu s ním i několik fotek, které jsou prostě kouzelné. Chrisovi to opravdu sluší, zvolil skvělé kousky, které jsou jednoduché a zároveň elegantní. A Všechno doplnil jeho nádherným úsměvem.


imgbox imgbox imgbox

imgbox imgbox imgbox

imgbox imgbox imgbox


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USA TODAY
"Bylo to hrozné?" ptá se Chris reportéra, který byl na předpremiéře v pátek dopoledne. "Nelži mi."

"Jsem trochu blázen. Mám rád romantiku. Líbí se mi ty velké romantické noci plné spontálnosti a nepředvídatelnosti. Další den se to potom pokouším vysvětlit svým přátelům a oni na mě jen nechápavě hledí." Když prý Chris oznámil svým manažerům, že se chce stát režisér, dostalo se mu odpovědi: Klidně..

A jak se liší jeho představy režiséra od skutečnosti? "Odpovědnost je mnohem větší. Je skoro nemožné určít rozpočet. Mohlo to být 3 milony dolarů, ale klidně taky 300 milionů. Vzal jsem si na starosti úpravy. Přece jen jako herec to všechno vidím trochu jinak. Mám o scéně jistou představu a tomu se snažím podřídit celý výkon. Doufám, že to bude fungovat"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPEAKEASY
Tušil jste, že váš první režijní projekt bude milostný příběh?
Mám-li být upřímný, úplně první film který jsem chtěl režírovat se měl jmenovat Burden. Měl to být velice temný příběh o bílém rasistovi na jihu. Když jsem to četl, líbilo se mi to, ale nějak jsem cítil, že to není úplně ono. Tak jsem se vrátil na začátek. Věděl jsem, že tento scénář existuje, tak jsem se zmínil svému týmu. Tenhle scénář jsem četl někdy v roce 2007 a naštětí ho ještě nikdo nevlastnil. Bylo ještě třeba doladit pár detailů, ale hodně to odpovídalo mé představě. Byl jsem nadšený!

Věděl jste, že budete hrát hlavní roli?
No. Nechtěl jsem o tom moc mluvit, ale budu upřímný. Nemyslím si, že by se mi povedlo udělat vlastní film, kdybych nepracoval pro Marvel. Jsem velmi šťastný, že mám smlouvu s Marvelem, protože svým hercům poskytuje jistou proslulost a zároveň otevřenost k novým projektům. Asi by se mi nepovedlo vytvořit vlstní film, kdybych se nepodepsal pod Marvel. To je něco, co si uvědomuji. Takže hned jak se objevila možnost režírovat, šel jsem do toho. Nemusí se mi to povést, což by ovlivnilo mou kariéru na několik dalších let, ale na to jsem připraven.

(Spoiler) Je zajímavé, že uprostřed filmu nastává okamžik, kdy to vypadá, že vůbec neskončíte spolu.
Ano, to je přesně to co jsem chtěl. Je to ošemetná věc, když jsem prvně četl scénář, bylo to to co se mi líbilo. Není to úplně milostný příběh, je to příběh o lásce k lásce. Jsou to dva lidé, každý se svými problémy. Oba dva věřili v pravou lásku a oba se spetli. Přestávali v ní věřit a to je pro mě tragické. Ale potom se potkají a nalézají opět touhu milovat. Celé do dělá příběh zvláštním. A to je právě důvod, proč jsem vybral tento film.

Něco ti řeknu - když jsme měli první testovací projekci většina lidí nebyla spokojená. Bylo to těžké! Lidé byli prostě naštvaní, že jsme skončili spolu. Měl jsem mnoho lidí, kteří ten film opravdu nechápali. Ale to není to o čem jsem chtěl vyprávět. Důvodem proč jsem se rozhodl pro tento film nebyl happy end. Ale jsem ochoten ke kompromisům. Takže jsme dotočili ještě jednu poslední vlakovou scénu.

Měl jste o sobě pochybnosti v roli režiséra?
Ano, každý den! Nikdy jsen nedělal filmovou školu. Nevěděl jsem o tomto světě nic, což je lehce zastrašující a trapné. Pracoval jsem na spoustě filmů, ale moje práce byla vždycky pouze natáčení. Co se týče preprodukce a postproducke, netušil jsem o co jde. A uvědomoval jsem si to. Takže jsem brzy přišel za svým týmem a řekl jim, že nejsem profík a nerozím té terminologii. Co jim ale slíbím je, že se budu pečlivě připravovat.

Chtěl byste zkusit režírovat velkorozpočtový film třeba u Marvelu?
Já a Mark Kassen jsme si povídali co dál. Říkal jsem mu, že bych chtěl i nadále zkušet režijní práci. A on se mě zeptal jak velkorozpočtové filmy mám na mysli. Odpověděl jsem mu, že je mi to jedno. Nezáleží mi na tom, jestli dostanu rozpočet 5 milionů dolarů nebo půl miliardy. Krásný projekt se dá vytvořit s každou částkou, stačí pouze chtít.

chrisevansfangirls.com (přeložila a sepsala Veru)

,,Nemůžu říct víc, měl bych problémy…“

10. srpna 2014 v 15:14 | Veru

Postupem času se začíná objevovat i psané rozhovory z SDCC. S těmi se mi samozřejmě lépe pracuje, takže tu pro vás mám jeden z Chrisových rozhovorů, který se objevil na webu comicbook.com. Rozhovor není moc dlouhý a celý se točí kolem Chrisové role Steva Rogerse v marvelovských filmech. Samozřejmě se taky mluvilo o Avengers: Age of Ultron, filmu který do kin vtrhne dříve než za rok a kvůli kterému tam vlastně všichni byli. Prosím omluvte, že rozhovor není doslovný, ale některé věty se opravdu špatně dávají do smysluplného stavu, takže jsem slova nahradila podobnými.


Myslíte si, že bude opět Avengers trvat tak dlouho než začnou pracovat jako tým nebo to půjde hned?
Ne, začneme hned jako tým. V prvním dílu jsme museli vytvořit malé dítě, které symbolizovalo tolik dynamických osob a v tomto už ho pomalu naučíme chodit. Už jsme skupina, jsme tým, který se Ultron snaží narušit.

Chtěl byste na Comic Conu nosit kostým?
Chtěl bych nějaký co zakrývá tvář. Třeba pěknou masku Darth Vadera nebo Stormtoopera.

Jak změnilo přijetí nabídky na roli Captain America váš život?
Ach, na jak dlouho je to rozhovor, chlape? V každém směru je-li to možné. Je to osobní, emocionální.. Měl jsem z toho strach, připadalo mi to jako skok přes palubu, ale při zpětném pohledu mi dochází, že to bylo nejlepší rozhodnutí mého života. Díky tomu jsem dostal spousty hereckých možností i mimo Marvel. což mi poskytlo mnoho příležitostí růst a učit se jako herec i jako člověk a ty možnosti jsou snad nekonečné, opravdu.

Vrátil jste se do této role již po čtvrté. Co to pokaždé tak vzrušující?
Vědomí, že to bude dobrý film. Upřímně řečeno, byl jsem součástí série, a byl na to hrdý. Cítil jsem, že je to něco originálního. Ale postupem času, kdy už to všichni viděli, mi začalo docházet, že je to pouze okamžitá reakce a že to ztratí svůj lesk a já se budu čekat na další - lepší - nabídku. Ale při práci pro Marvel mám pocit nejvyšší mety, cítím, že to co dělám budou lidé milovat, že jde o něco fantastického!
Kdykoliv se vracím na natáčení cítím vzrušení, že jdu dělat tu nejlepší práci a to mi pomůže udělat tu nejlepší práci.

Co je podle vás nejzajímavější věc, když se Cap snaží najít své místo v tomto filmu?
To je těžké odpovědět. On je voják, takže úplně nechápe tu vyšší strukturu, chápeš? Nejvyšší místa. A teď navíc když je Shield pryč (znovu ho bude zakládat Agent Coulson v seriál Agents: o Shield), musí se Avengers naučit spolupracovat bez velkého šéfa. Takže hledá pocit domova během cesty... Nemůžu říct více, měl bych z toho problémy!

 
 

Reklama