Avengers: Age of ULTRON

Co na ně říkáte?

2. srpna 2015 v 16:54 | Vera
Chvíli jsem si počkala než tuto otázku položím, vlastně mě článek na toto téma napadl až dnes. Věřím, že ti z vás, kteří se na druhé Avengers chtěli podívat, už je v kinech stihly. Pokud ne, následující článek vám sice něco málo - vlastně témeř všechno - odtajní, ale budu informací o obsahu filmu už vyšlo na veřejnost tolik, že byste museli být posledního půl roku úplně mimo virtuální svět. A co si budeme povídat, v dnešní době jde o něco nemožného.

Ráda bych si pročetla vaše názory na jeden z nejočekavánějších filmů roku 2015. Avengers: Age of Ultron byli velmi diskutovaným tématem už od vypuštění prvního traileru v říjnu loňského roku. Mluvilo se o příběhu, probíraný byl hlavní padouch Ultron, příchod postav Quicksilver a Scarlet Witch i režijní návrat Josse Whedone. Asi nejvíce se ovšem fanoušci těšili až uvidí všechny své oblíbené superhrdiny opět pohromadě. Tomu nahrávali i herci, kteří svým neustálým pošťuchováním, vtipkováním, rozhovory a komunikací s fanoušky udržovali dění kolem filmu i v okamžicích, kdy se vlastně nic nedělo.

Není pochyb o tom, že tvůrci filmu Avengers: Age of Ultron nemohli mít pro film lépe připravenou půdu. Po sebeironickém a technologiemi nabitém Iron Manovi 3 přišel kouzelný svět Thor: Temný svět a na jaře potom přitáhl diváky do kin Captain America: Návrat prvního Avengera. Právě události z posledního jmenovaného filmu se nejvíce podepsaly na koncepci druhých Avengers. Nejen, že záda Nejmocnějším hrdinům Světa už nekryla korporace S.H.I.E.L.D. Zároveň za stínů vystoupila po sedmdesáti letech Hydra v čele s Baronem Struckerem, který držel v moci kromě mnoha shieldovských vynálezů, experimentálně vylepšených dvojčat ještě pro Avengers dobře známé - a pro některé obzvláště - Lokiho žezlo, obsahující jeden z Kamenů nekonečna, zdroj síly mocného Thanose. Ups! Spoiler.

Hned první scéna měla za úkol dostat diváky do spravných grád, když zastihneme Avengers během pokusu o chycení Barona Struckra v jeho téměř královském sídle. O úrovni akce a počítačových triků není pochyb, komiksový humor nezůstává příliš pozadu. Osvěžení v podobě slovíčka ,,shit" vůbec neškodí, naopak pobaví, Kapitánova reakce vtip krásně zakončí. Co naopak trošku škodí je následné narážení postav na tuto situaci, neboť jak všichni víme opakovaný vtip není vtipem. Poprvé se taky představí Dvojčata, jenž hned na začátku ukáží svou sílu. Osvěžení hereckých řad o nové mladé kolegy filmu jen prospívá. Celá úvodní scéna v zasněžených lesích ukazuje především sehranost členů Avengers, kteří si na sebe přeci jen od svého prvního dílu už docela zvykli. Škoda jen, že jim to nevydrží.

Večírek v Stark Avengers Tower nic speciálního neposkytne. Mezi tlachání postav o ničem se opět ukazuje kousek románku mezi Brucem Bannerem a agentkou Rommanovovou a trochu té chlapské ješitnosti. Až do příchodu polorozpadlé verze Ultrona se tedy nic moc neděje, pouze zapřísáhlí komiksoví geeci budou jásat nad odkazem, jenž jim Whedon schoval v Kapitánově pohnutí kladivem. Marvelovští fanoušci budou zase umírat smíchem nad cameem Stana Leeho.
Film má po celou stopáž jeden výraznější problém. Po každé akční scéně, která diváka probere ho opět uspí scénou, jako vystřiženou z Gilmorových děvčat. Whedon jako by ztratil schopnost vytvořit scénář, kdy se diváci nebudou moci rozhodnout jestli je lepší akce bojová nebo mluvená. Přeci jen z chemie, kterou poskytovali některé rozhovory v prvních Avengers šel pomalu mráz po zádech. Tohle je bohužel pryč a filmu hlášky ve stylu "I called the Ultron programme." prostě ubírají tempo.


Všichni herci rozebírali před spuštěním filmu schopnost Scarlet Witch, pohrát si v hlavě postav. Tady se Whedon naopak docela vyšvihl, přestože můžou scény na první pohled působit nudně, ukazují vše velmi abstraktně, divák se musí trošku v charakterech orientovat, aby pochopil jejich největší strach. Tady je zřejmé, stejně jako po většinu filmu, že tvůrci očekavájí oproti prvního filmu znalos filmů předešlých. To limituje diváka, který si prostě zašel na Avengers: Age of Ultron jen tak, třeba ho oslovil trailer.

Souboj mezi Hulkem a Hulkbusterem působil jaká jedna z největších akcí, které se ve filmu diváci dočkají. O její vydařenosti by se dalo polemizovat dlouho. Velmi dlouho. Záleží totiž především na tom, jak na celý souboj pohlížíte. Pro mě osobně šlo o pouhou demonstraci síly ze strany Tonyho Starka. Hulk má tenhle souboj docela pod palcem a Stark dostává slušně - no, vždyť víte kam. Samotný souboj tolik emocí nevyvolává, na druhou stranu moc hezky odkazuje na pomalu se blížící film Captain America: Civil War, kde by měl Tony vyrazit proti Capovi právě s takovými zbraněmi. Může tedy jenom doufat, že se ke Capovi nepřidá Hulk.

Až do této chvíle mohl film budit dojem, že se charaktery postav nikam neposouvají. Thor žije na Zemi, Steve hledá Buckyho, Tony opět vyrábí své Iron Many a žije s Pepper.. Počkat, kde je vlastně Pepper?!
A právě tady přichází razantní zlom, kdy jeden charakter najednou přeskočí v disciplíně osobního růstu všechny okolo. Hawkeye a jeho rodinka je však nejen roztomilá, ale i dobře "použitá". Ačkoliv budou komiksoví fanoušci nadávat nad znemožněním budoucí zápletky Hawkeye & Black Widow - alespoň takhle se může odůvodnit zcela nesmyslná a film zbytečně brzdící romantická zápletka Hulk & Black Widow - nutno podoknout, že při pohledu na osobní život Hawkeye vyvstává pro samotné hrdiny několik otazníků ohledně jejich budoucnosti. Aby ale naši hrdinové neupadli do úplné sentimentality, přichází na scénu mrtvý starý známý - Nick Fury.

Poslední hodinka filmu už obsahuje akci, akci a zase akci. Kromě ukázky toho, jak to chodí v korejské dopravě (fakt si nevzpomenu, kde se to odehrávalo) se opět potkáme s dvojčaty a Ultronem. Ale vážně, není ve filmu nějak málo? Odpovězte si každý sám, s lítostí ale oznamuji, že kromě ohromujícího hlasového výkonu Jamese Spandera nemá Ultron, co nabídnout. V souboji s minulým padouchem Lokim sice vede docela vyrovnaný souboj, ale ve výsledku to projede na celé čáře. Důvod? Na Toma Hiddlestona se prostě hezky kouká.
Mezi akcí a akcí se přece jenom objevuje jeden světlý moment. Vision. Paul Bettany jako Vision je totiž fenomenální!
Světlý moment je za námi a zpátky, že neuhodnete k čemu. Ano, správně, k akci.
Ho ho, klasické blockbusterové nadílky v podobě 45 minut akční scény, kdy se všechno bortí prostě neuniknete. Grafici a počítačoví programátoři si se vším opravdu pohráli, kaskádeři skáčí přemety a padají do salt jako o život a herci slušně hláškují. Ve chvíli kdy už to vypadá, že Avengerům by pomohl snad jen King Kong se zničeho nic objeví helikalier S.H.I.E.L.D.u se všemi starými známými. Dojemný to moment.

Teď musím chvíli zastavit a zeptat se, kdo je natolik všímavý a postřehl, že se dokonce ve dvou scénách zjevuje stará ŠKODA 105? V první scéně kolem ní probíhají vyděšení lidé. V druhé potom stojí na mostě, který se bortí a přímo kolem ní navíc probíhá Chris! Takže z českého "MB-čka" je teď hvězda první velikosti, která zdárně sekunduje hollywoodským hercům. Inu, takový úspěch asi nečekali ani před šedesátičtyřmi lety ani samotní konstruktéři auta, jenž vychvaloval dokonce Jeremy Clarkson v Top Gearu!

Škoda 120 Škoda 120

Ale zpátky k filmu. Pokud film režíruje Joss Whedon, vždy je v něm několik typických znaků. Jedním z nich je i to, že zaručeně umře některá divácky milovaná postava. Bohužel ani Avengers nejsou vyjímkou a tak agenta Coulsona následoval do věčných lovišť i Quicksilver. I na tomto smutném faktu se ale dá najít něco pozitivního. Chvíle jako tyto totiž dávají filmu alespoň malinko na reálnosti. Už o tom mluvil, tuším, i Chris, kdy fakt že všechny hlavní postavy přežijí bez větší úhony je celkově problémem filmového průmyslu. Asi nečetl Hru o Trůny. To se ale lehce říká, my - diváci - byli připraveni o rozkošný přízvuk Aarona Taylor-Johnsona.

Konec se blíží, akce ustává, dochází k velkým obětím, silným slovům a loučení. Někteří si do poslední chvíle hledí smutně do očí, jiným se otvírají pandořiny skřínky a pár jich začíná od začátku. Všichni musí zahodit několik ran, vyrovnat se se ztrátami a dál žít své životy. Tedy alespoň do doby než poznají, že je třeba chránit svět. V tu chvíli se vrátí. Avengers A....!Toto je oficiálně jeden z článků nad kterými jsem ztrávila nejvíce času. V součtu asi tři možná čtyři hodiny čistého času. Je toho trošičku více, ale napsat tři věty podle mě prostě není recenze/diskuze/nebo jak tomu chcete říkat. Pokusila jsem se to po sobě občas přečíst, jestli to má trochu logiku, ale jak se myslím i v samotném textu zmiňuji, je toho opravdu hodně a já film nemám v paměti v tolika detailech.
Co se jakési úrovně textu píše a v souvislosti s dalším případným psaním, samozřejmě mi velmi pomůžu, když kromě vašeho názoru na film, připíšete i případné chyby nebo ostatní nesrovnalosti v textu či snad v čem se text nelíbí. Děkuji za vaši upřímnost, vážím si jí!

Avengers opět překročili miliardu

21. června 2015 v 10:32 | Vera
Chris si konečně dopřává trochu volna, ovšem pouze od různých talkshow, premiér a podobných akcí, neboť natáčení Captain America: Civil War je v plném proudu. Pro dnešek jsem si tedy připravila článek o aktuálních výdělcích poslední Marvel novinky - Avengers: Age of Ultron.

Jak už odtajňuje nadpis, druhému pokračování o Nejmocnějších hrdinech Světa se opět povedlo překročit hranici jedné miliardy diváků. Ještě upozorním, že veškerá čísla se týkají pouze kinosálů, film se na DVD a Blu-Ray zatím neobjevil. Čísla by se navíc mohl stále nepatrně zvyšovat, film se pořád vysílá ve všech světových kinech.
Avengers vlétli do kin na začátku května letošního roku s cedulkou jednoho z nejočekávánějších filmů roku. Není se čemu divit, první film vydělal v kinech 1 518 594 910 dolarů, což z něj po Avataru a Titanicu (obě režíroval filmový mág James Cameron) dělá třetí nejvýdělečnější film současnosti. Po filmech Iron Man 3, Thor: Temný Svět a Captain America: Návrat prvního Avengera měli druzí Avengers perfektně připravenou půdu příběhu a diváky na tom správném bodu natěšenosti. Není se tedy divit, že jen za první týden v USA dosáhl film tržeb 201 milionů dolarů a celkového nárůstu návštěvnosti o 44% oproti prnímu dílu. Během uvodního víkendu vydělal v USA 187,6 milionů dolarů a zaznamenal tak nejvýdělečnější otevírcí víkend v historii. Celosvětově měl film na kontě ke 2. květnu už 425 milionů dolarů. Vůbec nejzajímavějších čísel film dosahoval v Číně, kde si za první čtyři dny promítání připsal na konto 90 milionů dolarů. Celkově film v Číně utřil přes 230 milonů dolarů. Experti též odhadují, že film překonal hranici jedné miliardy dolarů za pouhých 24 dní od spuštění v kinech.
Zajímá jsou v této souvislosti i čísla z České republiky, kde film navštívilo během prvního promítacího víkendu 131 580 diváků a na pokladách nechali přibližně 20 milionů korun. Podle statistik tím film zaznamel nárůst o 119% oproti prvnímu dílu. Celkově film v Česku vydělal 48,3 milionů korun.

K dnešnímu dni má film na kontě 1 354 977 275 dolarů a to se stále promítá. Předběhl ho další letní blockbuster Rychle a Zběsile 7, která má asi o 350 milionů víc a těží především z posmrtné účasti Paula Walkera, neboť šestý díl se nedostal ani na 700 milionů dolarů.
Avengers: Age of Ultron zatím zaostali za prvním dílem o necelých 200 milionů dolarů a jsou pátým nejvýdělečnějších filmem na světě.

Za zmínku stojí i ohodnocení filmových kritiků, ovšem pouze ve zkratce. Snímku se dostalo převážně pozitovních reakcí, na serveru Rotten Tomatoes mu bylo na základě 258 recenzí uděleno skóre 74%. Na českém portále Kinobox si film vysloužil 73%. Hlavní jsou v tomto směru ovšem diváci a jejich čísla mluví za vše.


wikipedie.cz | kinobox.cz

Tohle byl docela vyčerpávající článek, ta čísla jsou šílená a vůbec se v tom neorientuji. Říkala jsem si jako: "Ok, jsou pátí na světě, to je famózní!" Ale jen pro zajímavost, tahle čísla nejsou celkově úplně právná u všech filmů, protože hodnota dolaru a ostatních měl se pořád mění, ale hlavně ceny vstupenek do kin každý rok narůstají. Potom se filmy, natočené před rokem 2000, nemohou moc srovnávat s těmi současnými. Kdybychom tohle všechno vzali v úvahu a přepočítali to, vyšel by jako nejvýdělečnější film z roku 1939 - Jih proti Severu. Ten má na kontě po přepočítání 3 301 400 000 dolarů, což dává oba díly Avengers dohromady a pořád kousek chybí. Za humorný detail můžete považovat i to, že v tomto žebříčku z roku 2012 se na 10. místě umístil Sněhurka a jejích sedm trpaslíků!

Avengers: Age of Audi a další novinky

12. dubna 2015 v 20:53 | Vera
Tady je slibovaný článek o filmu Avengers: Age of Ultron. Vzhledem k neustále se rostoucímu počtu nových spotů, trailerů a všelijakých jiných promo materiálů, jsem se rozhodla všechno shrnout do jednoho obsáhlejšího článku. Myslím, že tu bude příjemnější varianta i pro vás, neboť všechno uvidíte hezky pohromadě. Abych se totiž přiznala úplně, nechce se mi psát zvlášť článek pro každý nový plakát. Ale k článku.

V kinech po celém světě už začaly předprodeje vstupenek na tolik očekávanou premiéru mega filmu Avengers: Age of Ultron a Česká republika není vyjimkou. Dalo by se říct, že Marvel začal sypat do své kapsy ještě dříve než vůbec film vstoupil do kin. Pokud se alespoň trošku zajímáte o svět "uvnitř" Marvelu, potom víte, že Studio má na to atakovat letos v květnu nejvyšší příčky světových výdělků. Kromě velmi úspěšných prvních Avengers, mu k tomu půdu připravil i film Captain America: Návrat prvního Avengera, který nejen vytvořil poutavou zápletku, navíc ještě dokázal vytáhnout divácky méně oblíbenou postavu o pár levelů výš. A to je pouze začátek.
S téměř čistým štítem se totiž dá říct, že Marvel ještě nikdy nebyl před příchodem filmu do kin lépe. Nebudeme si nalhávat, že si toho Marvel není vědom. A svým fanouškům oplácí jejich náklonost stále novými informacemi a videi.

Asi největší část všech promo materiálů tvoří právě zmíněná videa, jmenovitě krátké televizní spoty, trailery s prodluženým záběrem a videa s komentáři herců a tvůrců. Je asi zbytečné komentovat každé jednotlivé video, neboť nám stále dokola ukazují několik scén, akorát jsou delší, kratší či z jiného pohledu.


Obrázky jsou od Entertaiment Weekly, každý vás dostane k jednomu videu.


Magazín Entertaiment Weekly asi nemá cenu dlouze představovat. Kromě toho, že patří k nejúspěšnějším filmovým časopisů na světě, taky velmi úzce spolupracuje s Marvelem na propagaci jeho filmů. Nyní si pro své čtenáře připravil hned čtyři velmi lákavé obálky, jak jinak než s tématikou druhých Avengers. Tak co, bude to Cap s Thorem nebo Ultron?Mezi další, skrze koho Marvel vypuští novinky, patří webový portál Empire Online, který měl možnost představit čtyři dechberoucí plakáty. Kvůli jejich uměleckému pojetí se zřejmě v kinech neobjeví, to ovšem neznamé, že je nemůžeme obdivovat, alespoň tímto způsobem.

Myslím, že konečně přišel čas, abych vysvětlila název článku. Marvel už během natáčení a příprav prvního Iron Mana začal spolupracovat s automobilkou Audi. Celé to spočívá asi v tom, že kdykoliv se ve filmu objeví nějaký detailnější záběr auta, nebo v něm dokonce jezdí některý z Avengerů, jedná se o auto z řad Audi. Pokud máte umělecké cítění či smysl pro detail, neuniklo vám ani to, že některé prvky na uniformě Iron Mana jsou inspirované rysy typické pro Audi. To vše samozřejmě Audi stojí nějaké peníze. I proto se rozhodla, že z toho letos vytěží něco víc a spojila kampaň svého nového vozu s trailerem na Avengers: Age of Ultron. Osobně to považuji za velmi dobrý tah pro obě strany. Celé je to navíc velice podařené. Inu, podívejte se sami.Televizní stanice ABC, která v současnosti vysílá seriál Agents of Shield a o jeho zimní pauze retro Agent Carter, v úterý 7. dubna oznámila, že v pondělí 13. dubna (u nás úterý v noci) odvysílá speciální díl Jimmy Kimmel Live! s účastí Chrise, Roberta Downey Jr., Chrise Hemswortha, Scarlett Johansson, Marka Ruffala a Jeremyho Rennera. Kromě rozhovoru s původní šesticí nás taky čeká zbrusu nový klip z filmu. Mimo jiné bude taky možnost online chatovaní s herci. Sice nevím jestli půjde o opravdu živý chat nebo se bude odpodívat na několik předem vybraných otázek, nicméně pokud chcete vědět víc, sledujte některý z Jimmyho sociálních účtů nebo stránku celé talkshow a určitě se dozvíte víc.

Není to tak dávno, co Marvel vydal oficiální seznam herců, kteří se slavnostní premiéry zúčasní. Ta se bude konat zítra, 13. dubna 2015 v Hollywoodu v divadle Dolby Theater,. Marvel slibuje účast Chrise, Roberta Donweyho Jr., Marka Ruffala, Scarlett Johansson, Chrise Hemswortha a Jeremyho Rennera. Pokud jste četli předchozí odstavec, určitě vám tyto dvě události připadají jaski protichůdné. Souhlasím s vámi, nicméně v případě talkshow jsou rozhovory téměř vždy předtočené nějakou dobu dopředu.V tomto případě se sice časově obě akce nekříží, ale nemyslím si, že by to bylo opravdu živě. Stejně jako show Jimmyho Kimmela, tak i Marvel slibuje, že po slavnostní premiéře se dočkáme nových záběrů. Tentokrát by se však už konečně mělo jednat o nějaký nový klip. Budeme si tedy muset počkat.
Pokud by se někdo z vás v noci na úterý nudil, může celý přímý přenos z červeného koberce sledovat živě na oficiálních stránkách marvel.com. Tady je pozvánka.
Chtěla bych se omluvit, že tenhle článek tak dlouho trval, ale opravdu je trošku obsáhlejší. Navíc jsem se ve středu začala - už bylo ale na čase - připravovat na přijímačky. Tímto bych i chtěla říct, že nevím, jak to bude, ale určitě se k blogu dostanu nejdřív ve středu. Přijímačky totiž dělám až týden od sebe, teď ve středu a potom tu další. Tak to tak prosím berte.

Co nového nám ukázal Marvel?

13. března 2015 v 20:49 | Vera
002.jpg 003.jpg

Marvel si své fanoušky náležitě chýčká a není se čemu divit. Obměnou mu jsou už těméř vyprodané premiéry a status jednoho z nejočekavánějších filmů roku. Tohle všechno dokázal s filmem Avengers: Age of Ultron jehož premiéra je přitom až 1. května. A i když si tvůrci první novinky Fáze 3 - Ant Man - mohou rvát vlasy na hlavě, protože je Avengers absolutně zastínili, my se můžeme jenom radovat.
A to hned z několik důvodů. Kromě vypuštění oficiálního promo plakátu, který se dřív nebo později objeví ve všech světových kinech, spatřily světlo světa taky platáky jednotlivých postav. Kromě staré známé party jsou tu i nováčci v podání Scarlet Witch a Quicksilvera.

image host image host image host

image host image host image host

image host image host


Přestože všichni fanoušci milují plakáty, stillsky a všemožné nákresy, ze všeho nejvíce milují videa. Toho si je Mravel dobře vědom a tak nás neudržuje pouze na patnácti vteřinových střihách, ale posílá k nám rovnou nový trailer. A on je nejen nový, on je navíc mnohem lepší, neboť naše mozky mohou obnovit pamět a přjmout několik nových scén. A že se je na co koukat!
Přiznám se, že nějak nevím, co napsat. Zítra by to byly přesně čtyři týdny od posledního článku. K tomu vrátit se sem mě vlastně přivedl včerejší komentář od Angie, díky níž a němuž jsem získala pocit, že jsem tu možná někomu málo chyběla. Pokud by někoho zajímalo proč jsem se tu tak dlouho neobjevila, ať se zmíní v komentáři, já to případně napíšu pod jiný článek.

Avengers: Age of Ultron v březnovém čísle časopisu Empire

31. ledna 2015 v 18:07 | Vera
Premiéra filmu Avengers: Age of Ultron se nezadržitelně blíží a očekává se, že právě v období února a začátku května se filmu bude věnovat většina zahraničních i českých a slovenských médiích. Mezi prvními se objevil časopis Empire, který ho pojal jako hlavní téma svého březnového čísla. Redaktoři časopisu se vypravili za tím nejpovolanějším - režisérem Jossem Whedonem a krátce si s ním promluvili o tom, co Avengers ve druhém společném filmu čeká. Kousíček z rozhovoru byl zveřejněn na internetovém světě Empire a vy si ho teď můžete přečíst, jak se tvoří záporná postava, aby porazila nejsilnější hrdiny na světě.

"Pracoval jsem na mnoha scénách, ve kterých je právě Ultron." zašklebil se Whedon, když jsme se ho na hlavního padoucha filmu zeptali. "Jsem teď proto velmi anti-Avenger. Nemůžete psát pokud dané postavy nemilujete a já dospěl k závěru, že Ultron bude ta nejlepší volba. Avengers potřebují zemřít."

Web Empire Online nám taky ukázal hned dvě verze obálky pro své vydání. Na jednom můžete vidět kompletní týmovku Avengers spolu s Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a Quicksileverem (Aaron Taylor Johnson). Druhá potom nabízí detailní záběr Ultrona. Podobný pohled byl již v trailerech.


Titulek na obálce sliboval celých 20 stránek věnovaných Marvelu. Nepodařilo se mi vypátrat samotné scany, do světa byly ovšem vypuštěny stills fotky, které Marvel Empire Magazine poskytl. Všechny jsou fantastické, mají takový zvláštní nádech, za zmínění stojí určitě ta s Elizabeth Olsen v roli Scarlet Witch.

image host image host

image host image host

image host image host


Poslední novinky, které se chci v tomto článku ještě věnovat není z Empire, to by bylo nemožné. Jedná se o vůbec první televizní ukázku na Avengers: Age of Ultron! Překvapuje mě, že není seskládán pouze z obou oficiálních trailerů, naopak obsahuje i několik malinko nových záběrů! Užijte si ho!empireonline.com chrisevansfangilrs.com

Mrzí mě, že jsem tu už dlouho nebyla, ale nějak jsem neměla náladu na blog. Asi to podpořilo i to nádherné zimní počasí, které je teď venku. Dneska se už na víc než tenhle článek nezmůžu, po dvou letech jsem vyrazila na běžky a hned jsem ujela něco kolem pěti kilometrů. Chci už jenom čaj, knihu a do postele!

Můj obrovský dík patří patří všem, kteří si přečetli článek #PodporujiChrisovoSoukromí. Jsem ráda za všechny vaše ohlasy a reakce. A úplně nejvíce mě dojala Petra, která mě svým komentářem a sdílením rozbrečela!

Avengers: Age of Ultron trailer No.2

13. ledna 2015 v 16:52 | Vera

Marvel vyslal před nedávnem vzkaz, že 12. ledna 2015 vypustí nový trailer k očekávanému megafilmu Avengers: Age of Ultron. Fanoušci po celém světě nadšeně očekáváli, kolik nových scén jim Marvel ukáže. Ovšem trailer kompletně nových záběrů asi nečekal nikdo. Joss Whedon se již několikrát nechal slyšet, že druhý díl chce osobnější a temnější, což se mu evidentně podařilo. Působí to úplně jinak než jsme od Marvelu zvyklí. Určitě se na trailer podvejte!


Už je to nějaký den, co světlo světa spatřila taky nová stillska z filmu. Můžeme na ní vidět naší hvězdnou trojici Roberta Downeyho Jr. (Iron Man), Chrise Hemswortha (Thor) a v pozadí Chrise v kapitánské uniformě. Je sice trošku škoda, že jsme nedostali alespoň dvě, nicméně Marvel nebude zahálet a i v budoucnosti určitě vypustí něco nového.

Avengers věku Ultron

Marvel Entertaiment | chrisevansfangirls.com

Doufám, že jste z traileru alespoň nadšení podobně jako já. Mě připadne ještě zdařilejší než ten první. Tenhle je více temnější a úplně jiný level než Marvel vydává normálně. Jsem zvědavá jestli si tenhle duch udrží následně i celý film.
Jinak animace je z tumblr. Po půl roce se mi tam povedlo dostat, takže teď tam vysím pořád.

Mini novinky ze zákulisí obrovského filmu

4. ledna 2015 v 13:07 | Vera
Marvel poslal do oběhu dvě nové menší informace k chystaných a hlavně očekávaným Avengers: Age of Ultron. Během ledna se chystá dotáčení ještě jedné, dvou scén a budeme tedy doufat, že tam by mohlo na svět uniknout něco více. Co se samotné scény týče, Chris by se v ní snad ani objevit neměl, pouze krátký štěk s Lokim a Thorem. Jsou dvě možnosti jakou by měla mít scéna váhu v samotném filmu a tím i vysvětlení proč se natáčí až teď. Buď půjde o něco nedůležitého, aby to nějak nemuselo figurovat v traileru nebo jde naopak o něco tak zásadního, že Joss Whedon musel vyloučit i minimální šanci, že by ji v traileru jakkoliv naznačil. A třetí možnost je asi nejjednoduší, a to že v traileru prostě nemůže být všechno.

Pojďme ale od odhadování k faktům. Ted přesněji materiálům a informacím, které nám Marvel sám servíruje přímo pod nos a my s nimi můžeme dále nakládat bez jakéhokoliv přemýšlení. I když co bychom to jinak byli za fanoušky, ne?
Po delší době se objevila nová stillska. Je vytržená z traileru ze scény, kterou jsme dokonce z části viděli, takže na ní není nic až tak šokujícího, kromě lehce zděšeného pohledu Tonyho Starka a možnosti srovnat kdo z mužského osazenstva Avengers má největší rameny. Pokud si ale vzpomenete na chvíli, kdy jste tu scénu v traileru poprvé viděli, určitě se vám vybaví tajemná dívka v modrých šatech. Ačkoliv filmový fanatici a zapřísáhlí fanoušky rozklouskly její identitu už podle toho štěku v traileru, my si jí nyní můžeme stoprocentně ověřit. Ukazálo se, že tajemnou dívkou, co s Avengery na party pravděpodobně zapíjí jejich znovusjednocení nebo některou z menších výher, je korejská herečka Claudia Kim. Pro zajímavost - herečka se vůbec poprvé ukázala pod křídly Marvelu už na slavnostní premiéře filmu Captain America: Návrat prvního Avengera v Los Angeles. Tenkrát ovšem nikoho nenapadlo věnovat ji nějakou pozornost. Teď už ovšem slibovaná stillska.

002.jpg

Srdce všech fanoušků si mohlo dneska odpoledne poskočit, neboť Marvel vypustil krátké video! Pro některé to bylo sice zklamání, video nás totiž upozornilo na datum 12. ledna, kdy by se měl objevit nový trailer a v něm (doufejme) několik nových záběrů. Samotné video ukazuje, že by to měla být pecka. Jediné co teď můžeme je netrpělivě čekat a do svých nových diářů si poznačit právě toto datum. Neboť i tentokrát by to mělo být velkolepé!


scarlett-photos.com | Marvel Entertaiment

Asi je zbytečností se ptát, ale já prostě nemohu odolat. Takže, kdo se těší?
Raději to napíši hned. Chtěla bych všechny návštěvníky a hlavně spřátelené blogy požádat o trpělivost, leden teď bude opravdu hektický a na mé aktivitě se to asi podepíše. Chris sice nemá nějaké nezvladatelné množství článků, i tak nevím jak na tom budu s časem. Jsem v deváté třídě a asi všem je vám jasné, že mi teď o pololetní vysvědčení docela dost jde. Asi dělám trošku z komára velblouda, nějaký studijní typ nejsem, pouze budu mít raději jistotu, že když se tu několik dní neobjevím, víte oč běží. Mnohem hektičtější to potom bude v březnu a hlavně dubnu, kdy jsou přijmačky o tom vám, ale napíšu až to bude aktuální.
Jinak jste si možná všimli, že jsem si v přezdívce změnila jedno písmenko. Za všechno může film Na hraně lásky, kde se postava kterou ztvárnila moje zbožňovaná Keira Knightley jmenuje právě Vera. Snad vám to nebude moc vadit. Když tak křičte a já to hodím zpátky.
A v poslední řadě, úplně jsem vám zapomněla popřát do Nového roku 2015. Doufám, že jste do něj všichni vkročili tou správnou nohou. Já stála na rozhledně, trošičku potom motala nohama, sjížděla po sjezdovce na plastové lopatě a pořád se smála. Bylo to krásné! Což jsem odbočila. Ráda bych vám tedy popřála, co nejkrásnější a velice úspěšný rok 2015. Jsem si jistá, že každý z vás ho bude mít o malinko lepší než ten minulý, protože i vy jste každý rok o trošičku straší, o něco krásnější, dospělejší a svobodnější!

Kraťounké ohlédnutí za natáčením

11. prosince 2014 v 19:45 | Veru
Taky máte pocit, že už je to chvilku, co Marvel vypustil něco nového, a že by bylo načase to napravit? V tom případě myslím, že vás tahle novinka opravdu potěší! S vycházejícími DVD a Blue-Ray s filmem Guardians of the Galaxy (Strážci Galaxie), se Marvel rozhodl vypustit několik videí ze zákulisí natáčení Avengers: Age of Ultron. Všechny videa budeme moct nalézt na nosičích, ale neboť nás mají u Marvelu moc rádi, postupně vypuštějí všechna videa na web.
Tohle je už v pořádí druhé, tentokrát o trošku kratší, než předešlé. Celým videem nás provází Joss Whedon, režisér a scénárista filmu. Můžeme vidět několik nových scén, všechny vypadají fantasticky! Chris ve videu moc není, spíše je všechno zaměřeno na nové postavy Scarlet Witch a Quicksilvera.Co mi Peťa udělala oddělovač, hrozně se mi líbí pod něj psát, takže v nejbližší době najdete vždycky tady dole nějakou moji poznámku nebo něco podobného. Vlastně to už není součást článku.
Chtěla bych se vám jenom omluvit za svou současnou aktivitu, která je opravdu zoufalá, ale o Chrisovi už nebyla hezky dlouhou dobu žádná novinka, proto se tu objevují hlavně články, které k němu úplně nepatří, jako třeba ten minulý o obsazení Toma Hiddlestona. Jenom jsem vám to chtěla dát vědět, pravdou je, že to, jak vždycky zmizí mi sice do jisté míry vyhovuje, ale chápu, že pro vás potom blog přestává být jaksi zajímavý. Bohužel si myslím, že to ledna se už nic moc neobjeví, protože Chris se asi nebude nikde chtít ukazovat v době svátků, což je ale jenom dobře!

Obsazení dvou staronových postav

4. prosince 2014 v 19:58 | Veru
Nebudu vám lhát. Jsem zoufalá. Poslední pořádná novinky tu byla... už ani vlastně nevím kdy. Je neuvěřitelně vyčerpávající, když pomalu měsíc nebyla žádná novinka o Chrisovu a dva týdny něco, co bych tu nějek rozvedla a ukázala, že se ho to vlastně svým způsobem týká. No, toho stěžování už by asi mohlo stačit, ne? Přejděme tedy raději k článku.

Marvel Studio potvrdilo, že v očekávaných Avengers: Age of Ultron se objeví i dvě postavy, se kterými už jsme se nejednou setkali.
První z nich - o něco známější a divácky oblíbenější - bude postava Lokiho, mocného asgardského boha a Thorova (Chris Hemsworth) bratra, který Avengers trochu potrápil v jejich první díle, stejně tak jako stál za jejich konečným sjednocením.
Druhým "nováčkem" bude další britský herec Idris Elba, jenž ve filmech Thor a Thor: The Drak World hlídal mýtický Bifrost, díky kterému mohli herci létat sem a tam mezi všemi Devíti světy.
Není až tak těžké odhadnout, proč se oba herci ve filmu objeví. Po událost s Temnými elfy, žije bůh hromu Thor na Zemi se svou milovanou Jane Fosterovou. Na konci svého druhého filmu odchází Thor z Asgardu v domění, že nechává vládu svému otci Odinovi. Nic ovšem není jak se z počátku zdá a diváci měli možnost zjistit, že to byl za mrtvého považovaný Loki, se kterým vedl Thor svůj lehce dojemný rozhovor. Pojďme teď tedy trochu spekulovat, víme, že Scarlet Witch dokáže každému z Avengerů - a jak víme z traileru, tak to i udělá - vyvolat jejich nejděsivější vzpomínky, jinak řečeno, probudit jejich vnitřní démony. Je tedy dost možné, že právě u Thora půjde o nějaké spojení s jeho bratrem a otcem, - tady je nutné brát v potaz i fakt, že nikdy nebylo oficiálně řečeno, že by byl Odin mrtvý - které donutí Thora vrátit se zpátky na Asgard. Tady se úplně nabízí scéna, kdy spolu Steve a Tony mluví u sekání dřeva a povídají si o tom, že Thor odešel na "some dark place," v celém videu ovšem není zmíněno kam. Je tedy možné, že se Thor opravdu vrací do Asgardu na popud vidin vyvolaných Scarlet Witch? Dá se též očekávat, že za přítomnosti Heimdala se setká s Lokim a možná se i utkají, jako už tolikrát? Na všechny odpovědi, si budeme muset počkat do května. potrápil v jejich prvním díle. Fanynky mohou jásat, jeho podobu na sebe opět bere britský herec Tom Hiddleston.

thiddleston.com

Chci upozornit, že veškeré informace v článku jsou pouze moje úvahy a spekulace, které si jako vášnivý fanoušek dávám postupně dohromady na základě toho, co Marvel zveřejnil. Nic z toho (kromě obsazení obou herců) nebylo potvrzeno a berte to tedy prosím s rezervou. Pokud i vy máte nějakou teorii, moc ráda si ji přečtu v komentářích.

Chris si hlavu se platem neláme a Downey Jr. stojí za ostatními!

16. listopadu 2014 v 21:17 | Veru
Před nějakou dobou jsem na internetu objevila opravdu zajímavý článek o tom, jak to mají herci u Marvelu s platy. I když se rozhodně nepovažuji za žádný bulvár, tohle téma mě docela dostanu. Článek byl fantastický, tak jsem začala hledat víc do hloubky. Něco malinko jsem ještě objevila a tak jsem to pár večerů dávala dohromady a vy si to teď můžete všechno pročíst. Přeji příjemnou zábavu!

Marvel Studio je v současnosti jedním z největších filmových studií současnosti. Samozřejmě to berme jako fakt, že patří pod giganta jménem Disney. Každopádně spolupráce mezi Disney Studiem a Marvelem probíhá docela otevřeným a individuálním způsobem. Jednoduše řečeno, Disney do toho nemluví Marvelu, a Marvel si užívá, že je pro něj téměř nemožné zkrachovat, neboť nad ním stojí "velký bratr", který ho rád zasponzoruje. Zatím to ovšem nutné nebylo a Disney si může gratulovat k provizím, co mu Marvel odevzdává ze svých filmů, jenž pravidelně drhají blockbusterové kasy.

Přestože se v Marvelu točí obrovské peníze - jenom Iron Man 3 vydělal Marvelu jednua čtvrt miliardy v kinech - většina herců z druhých Avengers vytáhla do boje proti ředitelům Marvelu se slovy: ,,Chceme větší platy!" Taky se vám to zdá šílené? Zamyslete se nad tím, kolik podle vám třeba Chris dostane - vynechte menší provize za úspěšnost filmu, která se nedá dopředu odhadnout - za film Avengers: Age of Ultron? Ok, máte to? Ještě si to chvíli nechte pro sebe, já budu pokračovat.

,,Že bych to zkusil ukecat na devadesát mega?"

Na scéu přichází opět bez debat největší hvězda Marvelu - Robert Downey Jr.. Muž, pro kterého bylo získání role Tonyho Starka něco jako vytažení z hereckých hlubin, si svou pozici zatraceně dobře uvědomuje. A i když za prvního Iron Mana dostal jenom 500 000, za třeba Iron Mana 3 si vydělal slušně přes původně uváděných 35 milionů dolarů. Taky se dá argumentovat faktem, že Downeyho sólovky vydělávájí mnohem více než ty s Thorem nebo Capem, takže pojďme na rovnocené pole. To nám představují první Avengers. Dalo by si říci, že všech herců tu plní zhruba stejnou roli. Jasně, třeba Mark Ruffalo hrál u Marvelu poprvé a Jeremy Renner defakto taky (copak ten kousek v Thorovi máme počítat?), ale pro ostatní už to bylo téměř na stejné úrovni. I tak vás asi překvapí, že zatímco Chris házel štítem a Chris Hemsworth házel kladivem asi za 200 000 - teď si vezměte nakolikati museli oproti Downeymu, který už za prvního Iron Mana bral více než dvojnásobek, začínat v prvních filmech - Downey si na účet připsal něco přes 50 milionů dolarů. Aby se to ale nepodepsalo na hereckých výkonech, Marvel slibuje ještě jednou finační odměnu stejnou jako jejich plat v případě, že výdělky filmu překonají půl miliardy dolarů.

,,Tak co? Půjdeme si říct o větší platy?"

Zatímco Chris si s tím hlavu nějak neláme a podepsal smlouvu i na druhé Avengers, zbytek hlavního hereckého obsazení s tím razantně nesouhlasí. Chris Hemsworth k tomu má taky jisté výhrady, v čemž hraje roli i fakt, že za Sněhurku a Lovce si připsal na konto 5 milionů dolarů. I proto se připojil k asi nejvíce nespokojené Scarlett Johansson a spolu s ní, Markem Ruffalem, Samuelem L. Jackonem a Jeremy Renner vytáhli proti Marvelu. Všichni mají totiž jistotu, že je Marvel nepošle zase hezky zpátky na plac nebo jim nebude vyhrožovat přeobsazením - jako tomu bylo u Chrise a Gwyneth Paltrow - neboť právě tady se opět ukazeje síla a postavení Downeyho.

,,Jdu do toho!"

Ten se totiž postavil za ostatní a ať se to Ikeu Perlmuttovi líbilo, nebo ne a vyjednal pro ostatní avengery honorář ve výši 5 milionů dolarů a velice slušné provize, které jim na konto přibudem podle úspěšnosti filmu, která asi nepotřebuje komentář. Filmový Iron Man si stanovil jasné podmínky, postavené na tom, že pokud se Marvel pokusí někoho z hlavních herců přeobsadit, může si s Downeym akorát zamávat na rozloučenou. Taky se vám to zdá hodně drsné. Ano, ono to totiž je. Na druhou stranu, od Downeyho je to šlechetné - vynechme detail, že on sám by měl udájně dostat až kolem 75 milionů - a je téměř jisté, že to bude fungovat, neboť Marvel asi nikoho nepřesvědčí, že nemá na kontě dost peněz. Režisér filmu Avengers: Age of Ultron Joss Whedon by měl dostat za scénář, produkci, režii a dohlížení na preciznost práce až nepředstavitelných 100 milionů dolarů. On sice informaci okamžitě začal popírat, ovšem jaká je šance, že by to opravdu přiznal.

,,Díky Roberte!"

Celá situace je hodně zamotaná, každý tvrdí něco jiného a Marvel se k ničemu konkrétnímu nehlásí. Pokud vám připadne, že si Downey může u Marvelu dělat, co chce, není to tak úplně pravdou. On sice vyjednal úžasný plat pro své kolegy a dal jim určitou moc nad Studiem. Ředitelé Marvelu ovšem nějak astronomicky nebohatnou a Marvel tak musel těch několik milionů, co dostanou herci, někde ubrat. Možná to byli právě zvukaři, maskéři nebo obyčejné uklízečky, neboť herci asi behem natáčení nebydlí v jednou pokoji starého levného hotelu. Můžeme jenom hádat, jestli to právě mezi herci a štábet nevzbudilo nepříjemné vztahy. A práve uprostřed toho všeho stojí Downey. Tomu stačí pár slov a jeho plat může letět do astronomických výšin a na ostatní (ať herce nebo štáb) už prostě nezbude tolik peněz. Nebo udělá další šlechetné gesto a vzdá se pro další film svých několika milionů? Těžké předpokládat a ještě těžší hádat. Budeme si tedy muset počkat, jak daleko až bude jedna ze stran ochotna zajít.


za velkou inspiraci a většinu informací děkuji moviezone.cz | obrázky jsou z google.cz
 
 

Reklama