Chris si hlavu se platem neláme a Downey Jr. stojí za ostatními!

16. listopadu 2014 v 21:17 | Veru |  Avengers: Age of ULTRON
Před nějakou dobou jsem na internetu objevila opravdu zajímavý článek o tom, jak to mají herci u Marvelu s platy. I když se rozhodně nepovažuji za žádný bulvár, tohle téma mě docela dostanu. Článek byl fantastický, tak jsem začala hledat víc do hloubky. Něco malinko jsem ještě objevila a tak jsem to pár večerů dávala dohromady a vy si to teď můžete všechno pročíst. Přeji příjemnou zábavu!

Marvel Studio je v současnosti jedním z největších filmových studií současnosti. Samozřejmě to berme jako fakt, že patří pod giganta jménem Disney. Každopádně spolupráce mezi Disney Studiem a Marvelem probíhá docela otevřeným a individuálním způsobem. Jednoduše řečeno, Disney do toho nemluví Marvelu, a Marvel si užívá, že je pro něj téměř nemožné zkrachovat, neboť nad ním stojí "velký bratr", který ho rád zasponzoruje. Zatím to ovšem nutné nebylo a Disney si může gratulovat k provizím, co mu Marvel odevzdává ze svých filmů, jenž pravidelně drhají blockbusterové kasy.

Přestože se v Marvelu točí obrovské peníze - jenom Iron Man 3 vydělal Marvelu jednua čtvrt miliardy v kinech - většina herců z druhých Avengers vytáhla do boje proti ředitelům Marvelu se slovy: ,,Chceme větší platy!" Taky se vám to zdá šílené? Zamyslete se nad tím, kolik podle vám třeba Chris dostane - vynechte menší provize za úspěšnost filmu, která se nedá dopředu odhadnout - za film Avengers: Age of Ultron? Ok, máte to? Ještě si to chvíli nechte pro sebe, já budu pokračovat.

,,Že bych to zkusil ukecat na devadesát mega?"

Na scéu přichází opět bez debat největší hvězda Marvelu - Robert Downey Jr.. Muž, pro kterého bylo získání role Tonyho Starka něco jako vytažení z hereckých hlubin, si svou pozici zatraceně dobře uvědomuje. A i když za prvního Iron Mana dostal jenom 500 000, za třeba Iron Mana 3 si vydělal slušně přes původně uváděných 35 milionů dolarů. Taky se dá argumentovat faktem, že Downeyho sólovky vydělávájí mnohem více než ty s Thorem nebo Capem, takže pojďme na rovnocené pole. To nám představují první Avengers. Dalo by si říci, že všech herců tu plní zhruba stejnou roli. Jasně, třeba Mark Ruffalo hrál u Marvelu poprvé a Jeremy Renner defakto taky (copak ten kousek v Thorovi máme počítat?), ale pro ostatní už to bylo téměř na stejné úrovni. I tak vás asi překvapí, že zatímco Chris házel štítem a Chris Hemsworth házel kladivem asi za 200 000 - teď si vezměte nakolikati museli oproti Downeymu, který už za prvního Iron Mana bral více než dvojnásobek, začínat v prvních filmech - Downey si na účet připsal něco přes 50 milionů dolarů. Aby se to ale nepodepsalo na hereckých výkonech, Marvel slibuje ještě jednou finační odměnu stejnou jako jejich plat v případě, že výdělky filmu překonají půl miliardy dolarů.

,,Tak co? Půjdeme si říct o větší platy?"

Zatímco Chris si s tím hlavu nějak neláme a podepsal smlouvu i na druhé Avengers, zbytek hlavního hereckého obsazení s tím razantně nesouhlasí. Chris Hemsworth k tomu má taky jisté výhrady, v čemž hraje roli i fakt, že za Sněhurku a Lovce si připsal na konto 5 milionů dolarů. I proto se připojil k asi nejvíce nespokojené Scarlett Johansson a spolu s ní, Markem Ruffalem, Samuelem L. Jackonem a Jeremy Renner vytáhli proti Marvelu. Všichni mají totiž jistotu, že je Marvel nepošle zase hezky zpátky na plac nebo jim nebude vyhrožovat přeobsazením - jako tomu bylo u Chrise a Gwyneth Paltrow - neboť právě tady se opět ukazeje síla a postavení Downeyho.

,,Jdu do toho!"

Ten se totiž postavil za ostatní a ať se to Ikeu Perlmuttovi líbilo, nebo ne a vyjednal pro ostatní avengery honorář ve výši 5 milionů dolarů a velice slušné provize, které jim na konto přibudem podle úspěšnosti filmu, která asi nepotřebuje komentář. Filmový Iron Man si stanovil jasné podmínky, postavené na tom, že pokud se Marvel pokusí někoho z hlavních herců přeobsadit, může si s Downeym akorát zamávat na rozloučenou. Taky se vám to zdá hodně drsné. Ano, ono to totiž je. Na druhou stranu, od Downeyho je to šlechetné - vynechme detail, že on sám by měl udájně dostat až kolem 75 milionů - a je téměř jisté, že to bude fungovat, neboť Marvel asi nikoho nepřesvědčí, že nemá na kontě dost peněz. Režisér filmu Avengers: Age of Ultron Joss Whedon by měl dostat za scénář, produkci, režii a dohlížení na preciznost práce až nepředstavitelných 100 milionů dolarů. On sice informaci okamžitě začal popírat, ovšem jaká je šance, že by to opravdu přiznal.

,,Díky Roberte!"

Celá situace je hodně zamotaná, každý tvrdí něco jiného a Marvel se k ničemu konkrétnímu nehlásí. Pokud vám připadne, že si Downey může u Marvelu dělat, co chce, není to tak úplně pravdou. On sice vyjednal úžasný plat pro své kolegy a dal jim určitou moc nad Studiem. Ředitelé Marvelu ovšem nějak astronomicky nebohatnou a Marvel tak musel těch několik milionů, co dostanou herci, někde ubrat. Možná to byli právě zvukaři, maskéři nebo obyčejné uklízečky, neboť herci asi behem natáčení nebydlí v jednou pokoji starého levného hotelu. Můžeme jenom hádat, jestli to právě mezi herci a štábet nevzbudilo nepříjemné vztahy. A práve uprostřed toho všeho stojí Downey. Tomu stačí pár slov a jeho plat může letět do astronomických výšin a na ostatní (ať herce nebo štáb) už prostě nezbude tolik peněz. Nebo udělá další šlechetné gesto a vzdá se pro další film svých několika milionů? Těžké předpokládat a ještě těžší hádat. Budeme si tedy muset počkat, jak daleko až bude jedna ze stran ochotna zajít.


za velkou inspiraci a většinu informací děkuji moviezone.cz | obrázky jsou z google.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andie Andie | E-mail | Web | 17. listopadu 2014 v 10:54 | Reagovat

Takový problémy bych chtěla mít:D Já by jsem byla ráda i za 20 tisíc za film :D

2 LittleStar LittleStar | Web | 17. listopadu 2014 v 14:50 | Reagovat

[1]: souhlasim :D :D :D

3 susan susan | Web | 18. listopadu 2014 v 8:50 | Reagovat

No pro mě je teda každá ta částka naprosto nepředstavitelná, jsou to opravdu šílené sumy,ale tak herci si je zaslouží, když je film pak ta úspěšný, proč by mělo zbýt všechno studiu, když film vydělá takové mega částky je jen fér, že dostanou takové prachy!:D :D Mně se strašně líbí, jak se Robert zastal ostatních herců a zajistil jim tohle zvýšení platů, i když na ně mohl kašlat, ale zas na druhou stranu, kdyby se ostatní bouřili, nebylo by to výhodné asi ani pro něj, ale netušila jsem, že je tam takové "kápo" a dostává větší peníze než oni,je to trošku nefér, přijde mi, že by měli všichni dostat stejnou sumičku!:)) Jo a ještě se mi strašně líbilo, že Chrisovi jako jedinému plat nijak nevadil, alespoň někdo z nich je skromný a nedělá to jen kvůli penězům!:)

4 - monika - - monika - | Web | 18. listopadu 2014 v 12:43 | Reagovat

... někde jsem četla, že chris dostal ,,jenom,, 200 000, nevěřila jsem tomu, zdálo se mi to na hollywoodské poměry málo, ale tak vidím, že to byla pravda ... pro mě jsou to sumy nepředstavitelné ...

5 Petra Petra | Web | 18. listopadu 2014 v 20:08 | Reagovat

Myslím si, že by všichni hlavní herci měli mít stejně. A rozhodně ne na úkor štábu, který je stejně nezbytný jako herci. Pro mě to jsou ale všechno nepředstavitelné peníze.

6 Roxy Roxy | Web | 19. listopadu 2014 v 18:07 | Reagovat

Tak za prvé: pobavily mě ty komentáře pod fotkami :D A za druhé: No tak teda, co k tomu člověk má říct. Já si vůbec nedokážu představit, že bych někdy takovou sumu měla dostat, co má Robert, panebože, vždyť ti herci z toho musejí zcvokatět. A líbí se mi, jak se kolegů zastal a vybojoval jim pár prašulí navíc. A jinak mě teda překvapilo, že Chris dostal "jen" 200 tis., to by mě vůbec nenapadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama