Hollywood Reporter

14. října 2014 v 19:48 | Veru |  Before We Go (1:30 Train)
Dneska jsem dostala vělkou chuť psát, takže jsem se rozhodla pro recenzi k filmu Before We Go od prestižního Hollywood Reporteru. I když nepředpokládám, že to někdo bude číst, ráda bych to tu měla. Měla bych dospat, že důvěřuji google překladači, i když ne tolik, abych si věty ještě neupravila do trochu logičtější formy. Nejedná se tedy o doslovné přeložení a vyjádření autorových pocitů z filmu, neboť některé obraty mi moc nejdou přeložit. Přeji příjemné počtení.


V filmu napsaném podle scénáře Rona Basse (Rain Man), Evans vytvořil příjemný režijrní debut a obklopil se mistry svého oboru. To zahrnuje třeba kameramana Johna Guleseriana, jehož umění s kamerou nás spolu s dvojicí provádí kouzelnými ulicemi města, které nikdy nespí. Dále editor John Axelrad, jenž prináší jemnou a rytmicky vlající z níž tvoří opravdovou iluzi. Ale teto skvělé osazenstvo vás nebude nijak zajímat, zatímco budete sledovat první režijrní práci, působicí tak skromně a nevině.
Evans odhodil svůj kapitánský oblek a vytvořil nový druh hrdiny - Nicka. Kouzelně unavený životem, jazzový trumpetista s těžkým srdem. I když ho neslušíme při prvním soundtracku, krásném zvuku s indickým a rockovým nádechem, můžeme ho vidět v Grand Central Station, zatímco se nádherná výtvarná konzultantka Brooke (Alice Eve) snaží dostihnout poslední vlak do Brooklynu. Její očividná úzkost donutí muže stát se zachráncem a mladou ženu oslovit.
Ukazuje se, že ženě na vysokých podpatcích byla ukradena její Prada kabelka se všemi doklady, kreditními kartami a její telefon je zničený. I přesto se snaží dostihnout vlak. Zatímco se dívá, jak mizí v dáli, osloví ji mladý muzikant. Ona je zezačátku trochu drsná a nepříjmená, to ho ale neodradí. 6eně dochází, že cokoliv je teď lepší, než navštíit party svého ex a tam se držet za ruku nového přítele.
Tím začíná odysea, kde si každý může rozhodnout jestli se ponese v koketním duchu, bude náladová a vtipná, posune se do bodavého škádlení nebo až k bolestivým emocionálním sdělením. Before We Go vám zároveň nabídne jistý druh stavu bez tíže.
Příběh ukazuje mnoho způsobů - i když některé lehce přehnané - proč byli ti dva svedeni dohromady. Je tu ztracená kabelka Brooke a žena stojící uprostřed večerního města bez ničeho. Je tu i Nick, který se snaží za každou cenu vyhnout setkaní s bývalou přítelkyní Hannah (Emma Fitzpatrick) na hotelové recepci. Během filmu nám taky oba hlavní hrdinové odhalí své vnitřní boje a trápení.
Ve snaze vytvořit ve filmu dramatickou scénu, je Brooke podmíněna tím stihnout první ranní vlak. Stojí před ní těžká otázka jestli má manželství ještě cenu zachránit. Podobně je na tom Nick, který s musí postavit sám sobě a urovnat si emoce, protože stojí ve slepé uličce. To vše vytváří jeho osobní krizi, která by mohla ovlivnit jeho šance na důležitém konkurzu následující den.
Oba herci jsou přitažliví. Ukazují tolik hlouby a citlivosti, jak je zřejmě s takový charaktery možné a jejich uvolněnost podporuje okamžitou důvěrihodnost postavy. Aly problémy a obavy postav nejsou dostatečně komplexní, aby byly strhující a nakonec nepůsobí až tak věrně. Když nakonec očima mihotající John Cullum, řekne Nickovi a Brooke, že vidí jejich budoucnost společně, je těžké brát film úplně vážně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama