Novinky a informace z SDCC 2014

1. srpna 2014 v 10:42 | Veru |  Avengers: Age of ULTRON

Ať se vám to líbí nebo ne, Comic Con není pouze o tom, abychom viděli všechny herce pěkně pohromadě. Přece jen tolik testosteronu pohromadě častěji by nebylo moc dobré. Alespoň pro některé fanynky. Comic Con je hlavně od toho, abychom se dozvěděli co nejvíce nového (a přitom se dívali na vyrýsovaná těla herců) od nejvyšších míst. Pojďme si tedy shrnout veškeré informace, které letošní SDCC prozradil.

V první řadě je to samotná tiskovká konference na hlavním pódiu, kde se vlastně odehrává to nejdůležitější (i když možná ne nejzajímavější) dějství. Pokud se podíváte na některé z videí, zjistíte, že herci toho moc neprozrazují. Počkat! Vlastně nic. Těžko spekulovat, zda za to mohla nepřítomnost režiséra Joshe Whedona, který zrovna ve stejném termínu podstupoval operaci nohy, chce si Marvel co největší okolo děje nebo samotní herci zase tolik nevědí. Samozřejmě poslední možnost je nesmyslná, ale vzhledem k celé akci už se začaly vyskytovat videa, jestli nejsou herci pitomí. No, na to si musí udělat názor každý sám, já tohle odmítám komentovat. Asi jediná opravdu zajímavá a děsivá odpověď byla, že od Chrise Hemswortha, že kdyby mohl, rád by se ve filmu jako Thor proměnil v ženu, což by prý mohla být jeho Oscarová role. Takže Kevine, máš nad čím přemýšlet!

Nejduležitější ovšem je, že na obrazovce se objevila Scarlett Johansson, která nejen, že pozdravila diváky, ale taky vyzvala Kevina Fegieho, jestli by diváků nepustil krátkou ukázku z filmu. Scéna byla, ale velice spoilerová a pokud se chcete nechat ještě nějakou chvíli než ji Marvel vypustí, nechat překvapit, nečtěte následující řády psané kurzívou. Mimochodem za ně děkuji klukům z webu edna.cz, kteří mi ulehčili právi, když článek přeložili.

Video začíná pohledem na Avengery, kteří spolu jednoduše tráví čas a baví se. Nemají na sobě své kostýmy a snaží se zvednout Thorovo kladivo Mjolnir. Tony se ptá Thora: "Když ho zvednu, budu vládcem Asgardu?" "Ano, samozřejmě," odvětil mu Thor. Myslí si, že je to jen nějaký trik, tak Tony začne, ale nedokáže ho zvednout. Nepomůže mu ani jeho ruka z ironmanova brnění a ani pomoc jeho kamaráda Rhodeyho. Totéž platí i u Bruce Bannera, který je z toho "trochu rozzlobený", ale Steve s ním trošku pohnul! Black Widow se o to ani nepokusí, protože "to není otázka, na kterou potřebuje odpověď". Tony si myslí, že to má něco společného s otisky prstů, ale Thor mu na to prostě odpoví takto: "Je to velmi velmi zajímavá teorie, ale vy prostě nejste hodni. (You are not worthy.)" Hned na to však slyšíme strašný zvuk, který všechny ohluší. Do místnosti vtrhne samotný Ultron s logem Avengers na jeho mírně deformované hrudi. "Jak můžete být hodni? Jste vrazi," //řekne robot Ultron, "Chcete chránit svět, ale nechcete, aby se změnil. Je jen jedna cesta k dosažení míru: váš zánik." //Následně se Ultronova armáda přebije přes stěny a atakuje celý tým spolu i s Marií Hill. Po krátké pauze (a i velkém aplausu) začnou nové ukázky a v pozadí opět Ultronova strašlivá slova, jako třeba popsání jeho vize, ve které celý svět křičel o milost. Vidíme pohled na jakési nejspíše africké město zbořeno po útoku. Máme zde také pohled na Lokiho žezlo z prvních Avengers a celý vystrašený tým v jejich letadle Quinjet. Ze všech nejvíce je vystrašený Bruce, který se třese a s vyděšeným výrazem obličeje se snaží uklidnit. Lidé utíkají a trosky létají všude. Pak je tu záběr na Ultrona s jeho hrozivým pohledem při sledování celé zkázy, kterou radostně napáchal. Vidíme i hrdinské činy našich Avengerů. Captain America je v místnosti, kde se střílí. Banner se potácí na kolenou v zasněženém lese. Thor ničí tank pomocí svého kladiva. Black Widow je v jakémsi medickém centru, kde hledá nějaké chirurgické nástroje. Je zde také krátký pohled na Nicka Furyho. Scarlet Witch se nachází v autobuse, ve kterém se přibližuje k lidem v zadní části a v jedné ruce vidíme její magii. Tony se cítí být opuštěný a vinen za všechno, co způsobil: "Je konec … konec cesty, kterou jsem začal," říká k Black Widow, která mu odpoví, že nic netrvá věčně. Scarlet Witch ponoří svou hlavu do kolen a křičí. Pak je ještě více ukázek Scarlet používající své magické schopnosti.

V pozadí už déle hraje éterické ztvárnění písně I've Got No Strings z klasického Disney filmu Pinocchio. Tony ve svém brnění Hulkbuster se mlátí s Hulkem v centru nějakého velkého města a Tony dává Hulkovi pořádně zabrat. Quicksilver běží přes přeplněnou místnost, která se zdá být celá ve stoje. Captain America s někým bojuje. A protože je to film, který režíruje Joss Whedon, tak je zde pohled na dívky tančící balet. Dále vidíme Natashu střílet a další ukázku z bitvy Hulka s Hulkbusterom. Thor chytne Starka za krk a zvedá ho ze země. Captain jezdí na jeho motorce a pak běží. Black Widow hladí Hulkovou velkou zelenou hlavu, jako kdyby ho chtěla uklidnit. (Někteří říkají, že mezi těmito dvěma postavami vznikne románek. Smůla, Hawkeyi). Vidíme konfrontaci dvou hlavních ženských postav, tedy Natashy a Wandy. Montáž končí pohledem na celého, již zjevně nepoškozeného Ultrona, který dokončí píseň slovy "už mě nedrží žádné okovy" (There are no strings on me) a zaťatou pěstí, čímž říká, že již není nikoho loutka na řetězech nebo šňůrkách, jako byl Pinocchio.

Střih na titulek Avengers: Age of Ultron. Po něm vidíme rozbitý štít Captaina Americu. Obraz se stáhne zpět a vidíme celý tým Avengers nehybně ležet v troskách kromě Tonyho, který se na jejich bezvládné těla zděšeně a zahanbeně dívá. Bomba celého závěrečného aktu je však to, že celý tým leží pravděpodobně na skále ve vesmíru, která připomíná skálu z potitulkové scény Avengers, na níž byl Thanos a taktéž se toto místo má ocitnout i ve filmu Strážci Galaxie, který bude mít premiéru již za pár dní.

Diváci na video reagovali potleskem ve stojě a ohromným jásotem. Nakonec ještě Robert Downey Jr. uvedl na pódium zřejmě největšího padoucha, celého filmu - Thanose. Už jsme ho mohli vidět v podtitulkové scéně Avengers a byla to tedy očekáváná volba. Herec Josh Brolin, který ho ztvární nakonec dostal od Roberta růži.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tomato tomato | E-mail | Web | 1. srpna 2014 v 10:55 | Reagovat

Četla jsem to se zatajeným dechem, ale pak se ihned rozhodla zapomenout. Nechci se kazit nadšení, protože to prý brzy zveřejní, čemuž nevěřím. Ale musím uznat, že to zní skvěle. Nemůžu se dočkat. Je to horší než čekání na Vánoce nebo prázdniny.
Ještě chci dodat, že je to skvěle napsané, skvěle se to čte. Vážně si myslím, že by jsi na tu žurnalistiku měla jít, šlo by ti to. Taky bych chtěla umět takhle úžasně psát články.

2 - monika - - monika - | Web | 2. srpna 2014 v 17:07 | Reagovat

... já jsem si ten spoiler prostě musela přečíst ...

3 susan susan | Web | 3. srpna 2014 v 11:49 | Reagovat

Snažila jsem se, vážně jsem se snažila odolat a text kurzívou nečíst, ale bylo to zatraceně těžké a má slabá vůle to hold nevydržela, takže jsem nedokázala odolat (ne že by to bylo něco překvapivého) a celý text zhltla jedním dechem a prostě WOW a ACH MŮJ BOŽE!!! To si nedokážu přestavit, až nám tu scénu vypustí, tedy doufám, že tak učiní a co nejdřív, jaká bude moje reakce pak:D Tenhle film bude moje smrt, to je jasný:D

4 - monika - - monika - | Web | 3. srpna 2014 v 17:11 | Reagovat

ahoj, vyhodnocení soutěže u mě na blogu:
http://monika-graphic.blog.cz/1408/vyhodnoceni-souteze-c-69
- však už to znáš ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama