Žít. Zemřít. Opakovat. Já to rozhodně chci zopakovat.

11. června 2014 v 18:28 | Veru |  Admin
Změnit výsledek.

Krásnou prosluněnou středu, mám tu pro vás "menší" recenzi k filmu Na hraně zítřka. Nevím kolik z vás už ho vidělo, takže těžko říct kolik z vás bude vědět i čem tady píšu - přece jenom většina z vás se asi těší na Divergenci a Hvězdy nám nepřály - ale třeba vás trochu navnadím.

Příběh zasazen do blízké budoucnosi, kdy na naši planetu útočí mimozemský "virus" si hned na začátku získal mé sympatie, v pro některé nepodstatném detailu. Konečně se neničí New York! Děj je totiž situovaný jak do Londýna, tak Německa a některé části by měli probíhat přímo v Česku. Ne, že bych chtěla, aby tady na mě útočila ta černá věc, ale bavilo mě to. I přes to, že je více než jasné, že za většinou dokonalých scén stojí digitální technika, zaručuju vám - při vynechání pár detailů - nepoznáte to! Všechno působí až děsivě reálně. Pokud vám, ale některé scény připadnou v tomto směru tzv. ostojné, úsměv hlavního hrdiny vás vrátí do statusu nadšení!

Je to Judgement Day.

Ano, Tom Cruise! Po dlouhé době jsem opět cítila, že on neprodává sebe, nýbrž jeho postavu a vlastně celý příběh. To neuvěřitelně kvituju! Jeho postava muže, který sice ví o válce absolutně všechno s detailem, že v ní nikdy sám nebyl. Prostě usměvavý, vtipný velitel poslán z Bílého Domu do Londýna, kde se po hádce s britským velitelem stane řadovým desátníkem. Potom co je takřka vhozen do prostřed výcviku a následně i boje nás čeká pár velice vtipných okamžiků. Už jen scéna, kdy všichni vyskakují z letadla, působí - dlé mého - hodně reálně. A upřímně to, že mu nikdo ani neřekl jak má střílet, je absolutně perfektní dějová linka.


Poté co byl zabit větším druhem mimika, získá schopnost vrátit se v čase. Přesně na jeden konkrétní okamžik. Samozřejmě nikdo kromě něj si to nepamatuje. Můžeme vidět jak se mění jeho chování v situacích, kdy ví co se stane. Má to ale jeden problém o svoji schopnost příjde pokud nezemře do 24 hodin. Musí tedy stále prožívat vše od začátku i za cenu, že by se měl zabít sám. Po setkání s jednou z nejlepších vojaček v zemi, (nádherná Emily Blunt dle mého názoru v životní roli, protože jí krásně pasuje) vytvoří sehranou parťáckou dvojici, která získává plusové body i tím, že jejich vztah nemá žádný romantický podtext.


Z obyčejného managera se během filmu stává vojenská špička, která díky své schopnosti vrátit se v čase, je dokonalým příkladem hesla: "Chybami se člověk učí." Za největším úspěchem filmu, ale bezpochyby stojí scénář! Naprosto úžasná a bezchybná scénáristická práce, která v kombinaci s povedenou režií, tvoří něco co prostě musíte vidět dvakrát. Myslím, že pro tento filmový žánr je teď laťka nasazena hodně vysoko. Příběh je neskutečně originální a famózně zpracovaný, takže pokud máte možnost si na něj zajít -> JDĚTE!

Doufám, že jsem vás alespoň trochu navnadila. Kolem mě všichni chodí na Hvězdy nám nepřály - vážně to vidět nemusím - a já tak nevím jestli tenhle film vůbec někoho zaujme. Už nějakou dobu chci přidat recenzi na film, původně to měla být Godzilla, ale kdo viděl asi pochopí, že o tom nemám náladu psát.

animace jsou z tumbrl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SuE SuE | Web | 11. června 2014 v 18:41 | Reagovat

Dle tvé recenze to vypadá na zajímavý film, takový žánr zbožňuji a ještě když tam hraje tak úžasný herec jako je Tom ♥. Budu-li mít čas, tak na to zajdu, dneska jsem si byla pro lístek co dávají v cinestaru, tak se můžu podívat :).

2 Evie Evie | Web | 11. června 2014 v 21:01 | Reagovat

Užila byla to sranda :) no nemohla jsem přece na tebe zapomenout ty si byla jediná která mě v tu chvíli napadla :D.

Toma zbožňuju!! Je to neuvěřitelný sympaťák a na tenhle film se chystám ale nevím jestli někoho seženu takže možná počkám až na dvd ale chtěla bych ho vidět :)

3 Toxique Toxique | Web | 12. června 2014 v 15:47 | Reagovat

Nemusím Toma Cruise a nemusím jeho filmy :D Hlavně třeba MI, viděla jsem jen 1 díl, nebyl to první ale nwm kolikátý to byl a byla to ta největší americká blbost co jsem viděla. Ale tohle jsem neviděla, a mohlo by to být určitě dobré:) Vypadá to teda skvěle:)

4 Ella Ella | Web | 12. června 2014 v 16:36 | Reagovat

Odhadla jsi to přesně, akorát já už jsem se na Divergenci i Hvězdy dotěšila, neboť jsem obojí viděla :D. Ale až se budu nudit, tak se můžu podívat :)

5 Ajjinka Ajjinka | E-mail | Web | 16. června 2014 v 0:19 | Reagovat

Ha, patřím do třetí skupiny, kterou zajímají všechny tři filmy! :D Ale taky patřím k těm, co jdou do kina jen v opravdu výjimečných situacích, spíš svátečně :D
Veru, díky moc za recenzi, určitě jsi mě na film nalákala ještě víc, obzvlášť to, jak píšeš, že Cruise po dlouhé době neprodává sám sebe, protože to je něco, čeho jsem se celkem bála, ale pokud jsi z toho takový pocit neměla, můžu být už v klidu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama